Nasze projekty

Weź i się módl. Misja

Po zwycięskiej wojnie znamy nazwiska generałów, a nie szeregowców – choć bez nich przecież wojna nie zostałaby wygrana. Podobnie jest z nauczaniem Pana Jezusa.

Reklama

 

Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.

Łk 10, 1

Reklama
Reklama

POMYŚL: Po zwycięskiej wojnie znamy nazwiska generałów, a nie szeregowców – choć bez nich przecież wojna nie zostałaby wygrana. Podobnie jest z nauczaniem Pana Jezusa – pamiętamy o niektórych wielkich misjonarzach, o św. Wojciechu, św. Franciszku Ksawerym, ale przecież ogromna większość z nich pozostaje nieznana. Tak już jest w Ewangelii – potrafimy wymienić imiona Dwunastu Apostołów, ale nie siedemdziesięciu dwóch uczniów, którzy w gruncie rzeczy zrobili chyba więcej od nich. Nas także Pan powołuje do podobnych zadań, jakie otrzymali ci uczniowie – nieznani, ale bez których Ewangelia nie dotarłaby do nas.

ks. Stanisław Adamiak

Reklama
Reklama

MÓDL SIĘ: Panie Boże, dziękuję Ci za wszystkich, którzy przekazali mi wiarę. Moją modlitwą chcę objąć nie tylko moich rodziców, dziadków, duszpasterzy i ludzi, którzy są dla mnie świadectwem, ale i tych, których już nie ma.

Reklama

DZIAŁAJ: Jak przekazuję swoją wiarę innym? Czy potrafię świadczyć o tym w jaki sposób Pan Bóg działa w moim życiu? Czy wykonałem pracę, by odkryć swoją misję?


 

 


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite