Nasze projekty
Reklama
Zdjęcie ilustracyjne | Fot. Hasan Almasi/Unsplash

Poruszające teksty modlitw, które kard. Pell napisał w więzieniu

"Nie jestem pewien dlaczego każdy rozdział kończyłem modlitwą, ale na początku pomyślałem, że powinienem to zrobić i tak już zostało. Być może pomógł mi Duch Święty". Pomódl się wyjątkowymi tekstami modlitw, jakie kard. Pell napisał podczas pobytu w więzieniu.

Reklama

Cztery lata procesu na oczach szerokiej publiczności, drobiazgowego śledztwa, głośno rzucanych oskarżeń i piętnowania w środkach przekazu publicznego. Kilkanaście miesięcy spędzonych w więziennej celi. Tyle musiał znieść 78-letni kardynał George Pell, zanim usłyszał wyrok uniewinniający w prowadzonej przeciwko niemu sprawie o przestępstwo, którego – dodajmy – nigdy się nie dopuścił.

„Pomógł mi Duch Święty”

Kardynał George Pell przeżył okres pozbawienia wolności z godnością i zaufaniem wobec Bożego planu. Pełen wyrozumiałości, wolny od negatywnych uczuć w stosunku do rzucających oskarżenia, sądowych i więziennych urzędników, reporterów i anonimowych nienawistników hierarcha poświęcił się rozważaniom duchowym, które określił mianem „przedłużonych rekolekcji”.

Swoje przemyślenia, wnioski i obserwacje na temat więziennej codzienności skrupulatnie notował w pamiętniku. Zapiski z każdego dnia kończył modlitwą. Nie jestem pewien dlaczego każdy rozdział kończyłem modlitwą, ale na początku pomyślałem, że powinienem to zrobić i tak już zostało. Okazało się, że zyskało to uznanie wielu ludzi – mówił kard. Pell w rozmowie z Pauliną Guzik. Być może pomógł mi Duch Święty. Dzisiaj rano rozmawiałem z księdzem z Australii, który leży chory w szpitalu. Powiedział, że spodobały mu się moje dzienniki, ponieważ czuł się, jakbym zwracał się do niego. Bardzo mnie to cieszy.

Poniżej prezentujemy wybrane teksty modlitw, jakie ukazały się w książce „Dziennik Więzienny. Apelacja”.

„Daj mi siłę przejść przez to wszystko”

Środa, 27 lutego 2019

Boże, nasz Ojcze, daj mi siłę przejść przez to wszystko i pozwól zjednoczyć moje cierpienia ze zbawczą męką Twojego Syna Jezusa, aby szerzyło się Twoje Królestwo, a także w intencji uzdrowienia wszystkich ofiar plagi pedofilii. Pragnę ofiarować je również za nasz Kościół, by trwał w wierze i pomyślności, a zwłaszcza za biskupów – o mądrość i odwagę dla nich, jako że to oni muszą wyprowadzić nas z ciemności ku światłu Chrystusa.


„Dziękuję, że mam w sercu pokój”

Czwartek, 28 lutego 2019

Boże Ojcze, pomóż wszystkim moim bliskim, aby poradzili sobie w tym trudnym czasie i odnaleźli pokój. Dziękuję Ci za to, że moja wiara pozostaje silna i że mam w sercu pokój; to zapewne wyraźny owoc owych strumieni modlitw ofiarowanych w mojej intencji.


„Bym tęsknił za Tobą tak mocno, jak tęsknię za widokiem słońca”

Sobota, 2 marca 2019

Boże, nasz Ojcze, spraw, bym tęsknił za Tobą równie mocno, jak tęsknię za światłem i widokiem słońca. Pomóż nam wszystkim – nauczycielom Kościoła – pokazywać światło licznej rzeszy tych, którym obojętna jest ich ślepota, a którzy czasem po prostu nie mają świadomości jej istnienia.


„Obyśmy zawsze wierzyli w Zmartwychwstanie”

Sobota, 6 kwietnia 2019

Boże, nasz Ojcze, pomóż nam zawsze być ludźmi chrześcijańskiej nadziei, nawet wtedy, gdy po ludzku sytuacja wydaje się beznadziejna. Obyśmy zawsze wierzyli w Zmartwychwstanie, tak samo jak wierzymy w Ukrzyżowanie i oby podtrzymywała nas obietnica życia wiecznego z Tobą, Twoim Synem i Duchem dającym życie.


„Abyśmy wierzyli, że Twój Duch działa zawsze”

Niedziela, 7 kwietnia 2019

Boże, nasz Ojcze, spraw, proszę, abyśmy wierzyli, że Twój Duch działa zawsze – na każdej pustyni i w każdej klęsce naszego życia. Pomóż nam być wdzięcznymi za naszych przyjaciół i ich dobroć. Pomóż nam zachować poczucie humoru – lek na egoizm. Obyśmy my, księża, zawsze pamiętali, że zostaliśmy powołani do służby.


„Byśmy mieli siłę zmagać się z naszą słabością”

Piątek, 5 lipca 2019

Boże miłości, Ty jesteś naszą siłą. Wspomagaj nas w naszych słabościach, daj nam wnikliwość i mądrość, pokój serca i cierpliwość. Weź nas w swoją opiekę i obdarz nas Twoją miłością tak, byśmy mieli siłę zmagać się z naszą słabością i stawiać czoło wyzwaniom. O to prosimy przez Chrystusa, naszego Pana.Dziennik Więzienny. Apelacja
Kard. George Pell

Lektura wspomnień kardynała Pella budzi głęboką refleksję nad siłą i niezłomnością charakteru, osiągniętym dzięki bezwarunkowemu zawierzeniu Bogu oraz pracy nad samoświadomością. Duchowny imponuje swoim hartem ducha i nienaganną postawą wobec nauki Kościoła; przymioty te stanowią ogromną inspirację i umocnienie w wierze dla czytających jego słowa praktykujących chrześcijan.
KUP KSIĄŻKĘ>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę