Nasze projekty

Kard. Pell spocznie w krypcie archikatedry NMP w Sydney. Kiedy odbędą się uroczystości?

Ciało kardynała George'a Pella spocznie w krypcie archikatedry Najświętszej Maryi Panny w Sydney – gdzie był arcybiskupem przed wyjazdem do Rzymu – poinformowała archidiecezja Sydney. Obecnie trwają przygotowania do przewiezienia jego ciała do Australii i pochówku w krypcie świątyni.

fot. YouTube/SkyNewsAustralia

Trumna z ciałem kardynała Pella zostanie wystawiona na widok publiczny w środę, 1 lutego od godziny 9.30. Następnego dnia w czwartek, 2 lutego jego następca na stolicy w Sydney, abp Anthony Fisher OP będzie głównym celebransem Mszy św. żałobnej, która rozpocznie się o 11 rano, przed pochówkiem w ceremonii prywatnej. Oczekuje się, że w uroczystościach pogrzebowych wezmą udział tysiące wiernych zarówno z Australii, jak i z zagranicy.

Premier Nowej Południowej Walii Dominic Perrottet i Daniel Andrews z Wiktorii wykluczyli zorganizowanie uroczystości państwowych w intencji byłego arcybiskupa Melbourne i Sydney.

„Kardynał Pell pozostawił niezwykłe dziedzictwo dla Kościoła katolickiego w Australii”

W oświadczeniu we wtorek wieczorem proboszcz katedry, ksiądz Don Richardson zaznaczył, że „Kardynał Pell pozostawił niezwykłe dziedzictwo dla Kościoła katolickiego w Australii i będzie to niewątpliwie jeden z najbardziej znaczących pogrzebów, jakie kiedykolwiek odbyły się w katedrze”. Dodał, że kardynał Pell był również znany i bardzo szanowany przez wielu za granicą ze względu na jego liczne zadania w Watykanie na przestrzeni dziesięcioleci.

Reklama

Msza św. będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube St Mary’s Cathedral, aby umożliwić zagranicznym żałobnikom udział w ceremonii.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę