Nasze projekty

Franciszek zabrał głos po śmierci kard. Pella. „Podążał za Panem także w godzinie próby”

Franciszek wystosował depeszę kondolencyjną po śmierci kard. George'a Pella. Napisał w niej, że duchowny "bez wahania podążał z wytrwałością za swym Panem także w godzinie próby".

fot. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM/Kerry Myers/ Wikimedia Commons

Kard. Pell zmarł we wtorek w wieku 81 lat. Był emerytowanym prefektem Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej.

Kard. Pella w 2017 roku oskarżono o molestowanie seksualne, ale duchowny od początku stanowczo odrzucał oskarżenia. Jednak w 2018 roku australijski sąd skazał go na sześć lat pozbawienia wolności w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Hierarcha zaskarżył wyrok w australijskim Sądzie Najwyższym, który w kwietniu 2020 roku oczyścił go z zarzutów i nakazał natychmiastowe zwolnienie z zakładu karnego. Kard. Pell spędził w więzieniu ponad 400 dni.

Franciszek zabrał głos po śmierci kardynała

W depeszy kondolencyjnej skierowanej do dziekana Kolegium Kardynalskiego kard. Giovanniego Battisty Re papież napisał, że kard. Pell „był oddany Ewangelii i Kościołowi”.

Reklama

Franciszek wspomniał jego „staranną” pracę na rzecz Stolicy Apostolskiej w czasie „jego niedawnej reformy gospodarczej, pod którą położył podstawy z determinacją i mądrością”.

„Bez wahania podążał z wytrwałością za swym Panem także w godzinie próby” – napisał papież, zapewniając o modlitwie za zmarłego kardynała.

ZOBACZ TEŻ: Kard. Pell o pobycie w więzieniu: Wiedziałem, że jestem niewinny. Najważniejszy osąd czeka mnie przed obliczem Stwórcy

Reklama

kh, PAP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę