Nasze projekty

“Do Syna swego nas prowadź”. Modlitewnik różańcowy

W Wasze ręce oddajemy Modlitewnik różańcowy "Do Syna swego nas prowadź" - niezbędnik do październikowej modlitwy różańcowej.

Reklama
Reklama

Dlaczego różaniec jest tak ważną modlitwą? 

Znamy relacje osób, którym objawiła się Matka Boża. Jest wiele miejsc na świecie, w których Maryja osobiście prosiła, by ludzie odmawiali różaniec. 

Kiedy pierwszy raz spotkała się z trójką dzieci w Fatimie powiedziała im wyraźnie: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny!” Kiedy Matka Boża objawiła się dzieciom drugi raz, one już nieco odważniejsze, zapytały, czego Maryja od nich oczekuje. Odpowiedziała im: „Chcę, żebyście codziennie odmawiali różaniec”. A kiedy już sama Łucja prosiła Matkę Najświętszą o konkretne łaski, Maryja powiedziała jej, że aby je otrzymać, należy odmawiać różaniec. Podczas ostatniego objawienia, Maryja przekazała dzieciom, że jest Matką Bożą Różańcową.

Czytaj także >>> Zadbaj o siebie i swoją rodzinę razem ze św. Moniką

Podobnie było w Gietrzwałdzie. Na pytanie dziewczynek, czego pragnie Maryja, odpowiedziała: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiały różaniec”. Maryja nazywa różaniec skuteczną modlitwą, która przynosi pokój, ratuje grzeszników, pomaga osiągnąć niebo. Maryja pokazuje, że różaniec chroni przed piekłem, jest błogosławieństwem na czas śmierci. W sytuacjach po ludzku beznadziejnych przynosi nadzieję. Przez różaniec można wyprosić Boże miłosierdzie, ocalenie narodów i pomoc w każdym nieszczęściu.

Jan Paweł II napisał list apostolski „ROSARIUM VIRGINIS MARIAE” na temat siły modlitwy różańcowej. Pisał w nim, że: „rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego. […]”Warto odpowiedzieć na apel Jana Pawła II:

Weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. […]

Czytaj także >>> „Smutku i niepokoju szybko się wyzbywaj”. Niezwykły modlitewnik bł. kard. Stefana Wyszyńskiego już dostępny!

Co znajdziesz w Modlitewniku?

Modlitewnik różańcowy „Do Syna swego nas prowadź” to wyjątkowy zbiór pieśni i modlitw Maryjnych doskonałych na październikowy czas, ale nie tylko! Największą wartością ebooka jest przede wszystkim rozdział, w którym znajdziesz autorskie rozważania różańcowe do każdej części różańca. Będą one wspaniałym uzupełnieniem codziennej modlitwy. Napisane są w taki sposób, że każdy z nas odnajdzie w nich cząstkę siebie.

Z ebooka możesz korzystać samodzielnie – czytać rozważania i modlić się w domowym zaciszu. Możesz także go wydrukować i wziąć ze sobą na spotkanie wspólnoty, byście wspólnie modlili się różańcem i śpiewali pieśni Maryjne. Możesz także zaproponować modlitwę z naszymi rozważaniami podczas modlitwy różańcowej w kościele. Wszystko zależy od Ciebie!

Jedno jest pewne – modlitewnik z pewnością ułatwi Ci codzienną modlitwę. To właśnie w nim, w jednym miejscu znajdują się wszystkie najważniejsze modlitwy, które wzbogacą Twój różaniec!


Modlitewnik różańcowy
„Do Syna swego nas prowadź”

KUP MODLITEWNIK TUTAJ >>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę