Nie pytaj siebie: „czy jestem piękna?”, ale: „co jest moim pięknem?” | Majowe ze Stacją7

Bardzo często największym dylematem kobiety jest pytanie, które ciągle sobie zadaje. Czy jestem piękna? Czy w moim wnętrzu jest coś zachwycającego? Maryja powiedziałaby nam dzisiaj: to pytanie źle postawione!

Reklama

Matko łaski Bożej, módl się za nami!

Posłuchaj:

Pomyśl:

Łaska może być też tłumaczone z łaciny – grazia – czyli urok powab i wdzięk.

Maryja jest pełna łaski, tak nazywa ją Anioł, który przychodzi, aby zwiastować jej, że będzie Matką Zbawiciela. Można powiedzieć, że Maryja jest cała wypełniona pięknem, wdziękiem i urodą. Maryja nie boi się tego Bożego daru, ale przeżywa go całą sobą.

Reklama
Reklama

Bardzo często największym dylematem małej dziewczynki, dojrzewającej dziewczyna czy już dojrzałej kobiety jest pytanie, które ciągle sobie zadaje. Czy jestem piękna? Czy w moim wnętrzu jest coś zachwycającego?

Maryja powiedziałaby nam dzisiaj: to pytanie źle postawione. Jeśli wierzysz, że stworzył Cię Bóg na swój obraz i podobieństwo, jesteś piękna, bo twoim Stwórcą jest sam Autor wszelkiego piękna.

Powinnyśmy się pytać “co jest moim pięknem?”. Tak postawione pytanie pozwoli nam odkrywać niesamowite zasoby, które Bóg złożył w każdej z nas.

Reklama
Reklama

Módl się:

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę