fot. Freepik

Dobroć i miłość – dwa najważniejsze zadania kobiet | Majowe ze Stacją7

Piękno to nie tylko estetyka i ciało, ale przede wszystkim dobro ukryte w duszy i zdolność kochania drugiego człowieka.

Reklama

Święta Panno nad Pannami, módl się za nami!

Posłuchaj:

Pomyśl:

Panna to kobieta niezamężna, czysta, dziewicza. Czysta jak rosa o poranku, jak źródlana woda, świeża, jak górskie powietrze, piękna, jak wiosenne promienie słońca. Taka właśnie jest Maryja.

Kobieta, kiedy jest cała czysta, wtedy może zdecydować, komu ofiaruje swoje piękno. Maryja oddała całe swoje piękno Bogu, ale dzięki temu jest przystępna dla każdego z nas. Ile osób przychodzi do niej, aby ją prosić, podziwiać, aby czegoś się od niej nauczyć! Nie byłoby to możliwe, gdyby najpierw całego swojego życia nie ofiarowała Bogu.

Reklama
Reklama

Kobieta promienieje swoim wewnętrznym pięknem, bo piękno to nie tylko estetyka i ciało, ale przede wszystkim dobro ukryte w duszy i zdolność kochania drugiego człowieka. Kobieta może budzić zachwyt właśnie dlatego, że potrafi kochać.

Czasami może budzić ten zachwyt inaczej. Ale czy to będzie zachwyt? Bardziej będzie wtedy wzbudzać zazdrość, pożądliwość, niechęć. Nie warto wybierać takich dróg, bo wtedy nigdy nie osiągniemy szczęścia. Bądźmy piękne i miejmy odwagę promieniować tym, co jest w głębi naszego serca.

s. Anna Maria Pudełko

Reklama
Reklama

Módl się:

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę