Nasze projekty
Fot. facebook.com/SebastianFabijanskiOfficial

Sebastian Fabijański: Zbyt łatwo nam przychodzą wnioski na temat innych

“Chciałbym żeby ten wywiad chociaż w niewielkim stopniu spowodował, że kilka/kilkanaście/kilkaset osób ciut bardziej wnikliwie i życzliwie spojrzy na drugiego człowieka” - pisze w mediach społecznościowych aktor Sebastian Fabijański i dzieli się trudną drogą zmagania się z problemem alkoholowym w swojej rodzinie.

Reklama

W swoim wpisie aktor przyznał, że od lat media i inni ludzie przypisują mu takie cechy jak arogancja, zarozumialstwo, narcyzm, wrogość, poczucie wyższości, pycha, brak pokory, agresja czy złość, oceniając tylko po tym, co zewnętrzne. Pod tą twardą i grubą fasadą, którą ludzie mylą z tym co napisałem wyżej, kryje się wystraszony mały chłopiec, który jest na skraju wytrzymałości psychicznej – wyznał. Daleko mi do bufona, bo ilość kompleksów, które mam, nie pozwala mi się za dobrze poczuć. Tak samo jak mam dość tkwienia w ciągłej defensywie i bezsensownych próbach obrony przed atakami tych wszystkich, którzy nie wiedzą o mnie nic więcej niż to co wyczytali w mediach

Podzielił się także historią swojej rodziny, której członkowie zmagają się z problemem alkoholowym. Mimo problemu alkoholowego w mojej rodzinie, wiele osób walczyło z tą chorobą (np. Mój kochany dziadek, ojciec Mamy, który zanim zmarł nie pił przez około 20 lat), a część nadal walczy. Nie chcę już nigdy się wypowiadać na podobne tematy, bo to jednak grzebanie w bardzo ciężkich emocjach. 

Patrzysz na tą twarz i co widzisz? Arogancję, Zarozumialstwo, Narcyzm, Wrogość, Poczucie wyższości, Pychę, Brak pokory,…

Reklama
Reklama
Posted by Sebastian Fabijański on Wednesday, May 26, 2021

Napisał także wzruszające podziękowanie swojemu zmarłemu tacie. Muszę też podziękować mojemu zmarłemu Ojcu za wszystko co dla mnie i dla mojej rodziny zrobił. Nie umiał dawać miłości, ciepła czy pochwał, ale bardzo ciężko pracował żebyśmy mogli jak najlepiej żyć, więc w ten sposób pewnie podświadomie chciał zrekompensować nam ten emocjonalny rollercoaster, który codziennie fundował będąc uzależnionym i poharatanym przez swoje dzieciństwo. 

Wskazał, że wiele osób błędnie postrzega specjalistyczną pomoc psychiatryczną i zaapelował o zmianę myślenia. Chciałbym też żeby ludzie w końcu przestali traktować leczenie czy nawet hospitalizację psychiatryczną jako coś wstydliwego czy upokarzającego. Niektórzy mają migrenę, niektórzy nerwice. Przestańmy się bać mówić, że się boimy.

Jak przyznaje, właśnie to doświadczenie skłoniło go do publikacji wpisu, w którym prosi, by nigdy pochopnie nie oceniać innych. Zbyt łatwo nam przychodzą wnioski na temat innych. Na każdym kroku jesteśmy fałszywie oceniani, stygmatyzowani ze względu na poglądy, czy wkładani do szuflad. Ten wywiad to też element terapii i próba zaakceptowania tego z czym od lat walczę.

Reklama
Reklama

zś/Stacja7
Fot. facebook/SebastianFabijanskiOfficial

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę