Nasze projekty
Fot. Aleksandra Pawlikowska/Stacja7

Natalia Kuroś: Dzięki wierze jestem w stanie funkcjonować i żyć

“Codzienne spotkanie z Bogiem - to jest to! Jemu ufam i wierzę, że On do mnie mówi, opieram się na Jego Słowie” - powiedziała Natalia Kuroś w rozmowie ze Stacją7 podczas uwielbienia ChwałaMU na Tarczyński Arenie we Wrocławiu.

Reklama

Natalia Kuroś na co dzień zajmuje się Fundacją Jest Więcej Art, w której jest prezesem. Ukończyła Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Kaliszu. Przed laty śpiewała w TGD, obecnie jest dyrektorem szkoły uwielbienia. Dodatkowo uczy śpiewać, kładąc szczególny nacisk na emisję głosu.

„Wiara to jest coś, dzięki czemu jestem w stanie funkcjonować i żyć” 

Podczas wydarzenia ChwałaMU Natalia Kuroś powiedziała, że wiara jest dla niej codziennym spotkaniem z Bogiem.  

Bez wiary nie umiałabym funkcjonować na co dzień. Codzienne spotkanie z Bogiem – to jest to! Jemu ufam i wierzę, że On do mnie mówi, opieram się na Jego Słowie.

Reklama

CZYTAJ: Mateusz Ziółko: Śpiewam dla Boga, nie dla ludzi

„Są takie momenty, gdy coś tak mocno się porusza w naszym duchu, że nie jesteśmy w stanie określić tego słowami”

Utarło się stwierdzenie, że kto śpiewa, dwa razy się modli. Dla Natalii Kuroś, która na co dzień zajmuje się muzyką, ma to szczególne znaczenie. 

Uważam, że można modlić się dźwiękiem. Oczywiście, można modlić się słowami, ale można się też modlić wokalizą. Niekiedy są takie momenty, gdy coś tak mocno się porusza w naszym duchu, że nie jesteśmy w stanie określić tego słowami. Wtedy śpiewamy poszczególne dźwięki, które tworzą wokalizę.

Reklama

ZOBACZ: Sebastian Karpiel-Bułecka: Lubię chodzić do kościoła, znajduję tam wspólnotę

„Takie zgromadzenia dają na pewno poczucie wspólnoty”

Co dla muzyka oznacza stanięcie na scenie przed 25 tysiącami ludzi podczas takiego wydarzenia jak ChwałaMU i prowadzenie modlitwy uwielbienia? 

Takie zgromadzenia dają na pewno poczucie wspólnoty. Teraz weszłam na chwilę i po prostu chłonęłam tę atmosferę, jak Pan Bóg przychodzi. Jest napisane, że jak dwóch, albo trzech się zgromadza, tam On jest pośród nich. Tutaj wyraźnie to czuć. 

Reklama

,,Możemy przekazywać to, co Pan Bóg nam mówi”

Natalia Kuroś o doświadczeniu muzyka, który prowadzi uwielbienie, mówi: W momencie kiedy prowadzimy uwielbienie jest to niesamowite, ponieważ możemy przekazywać, to co Pan Bóg nam mówi. Pokazywać również jak On suwerennie działa, i to jest niesamowite.

Dodaje, że również lubi być w uwielbiającym tłumie. Bardzo lubię być po drugiej stronie, być prowadzona, ponieważ mogę się w pełni oddać temu, co Pan Bóg czyni

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę