fot. Ailura, CC BY-SA 3.0 AT/wikipedia.org

Monika Kuszyńska: dostałam od Boga nowe życie

Monika Kuszyńska to znana polska piosenkarka. Kilkanaście lat temu uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Nie poddała się, a siłą dla niej była wiara. "Po wypadku był we mnie bunt, ale nie chciałam myśleć, że Bóg jest okrutny. Tłumaczyłam sobie, że chciał mnie przed czymś uratować, że to, co mnie spotkało, było Jego zamysłem" - wyznała. Dziś artystka obchodzi 43. urodziny.

Reklama

Monika Kuszyńska to znana głównie z zespołu Varius Manx oraz solowej kariery polska piosenkarka. Urodziła się 14 stycznia 1980 roku. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką. W szkole podstawowej śpiewała w zespole dziecięcym, a będąc w liceum udzielała się w teatrze i chórze. Później na Akademii Muzycznej uzyskała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją muzykoterapia.

U szczytu kariery, kiedy była członkiem zespołu Varius Manx doznała bardzo poważnego wypadku samochodowego. Od tego momentu pozostaje sparaliżowana od pasa w dół, przez co porusza się na wózku inwalidzkim.

W 2015 roku postanowiła wydać książkę biograficzną pt. „Drugie życie”, w której opisała jak zmieniło się jej życie od chwili wypadku. Po wypadku był we mnie bunt, ale nie chciałam myśleć, że Bóg jest okrutny. Tłumaczyłam sobie, że chciał mnie przed czymś uratować, że to, co mnie spotkało, było Jego zamysłem. Dostałam od Boga nowe życie i… Kubę, który pokochał mnie za to, jaka naprawdę jestem – wyznała.

Reklama
Reklama

Choć ta straszna tragedia, mocno wpłynęła na na życie artystki, nie poddała się. Nadal nagrywa kolejne utwory, koncertuje, wyszła za mąż i – co dla niej było najważniejsze – została mamą. W chwili wypadku miałam 26 lat i wydawało mi się, że jest za wcześnie, żeby myśleć o dziecku. Kiedy leżałam we wraku samochodu, dusząc się własną krwią, modliłam się tylko o jedno – żeby Bóg nie odebrał mi możliwości bycia mamą – wyznała.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Monika Kuszynska (@monika_kuszynska_official)

Artystka spełnia się jako żona i mama, ale też jako piosenkarka i autorka tekstów. Wypadek wymusił na niej 3 letnią przerwę, ale powróciła na scenę zdecydowanie silniejsza. Jej trudne doświadczenia stały się dla niej motywacją. Prowadzi działalność charytatywną, głównie na rzecz osób z niepełnosprawnością, za co została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Św. Brata Alberta.

Reklama
Reklama

pa, wikipedi.org, pomponik.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę