Fot. Gisela Giraldo/Cathopic

Ks. Aleksander z Mikołajewa na Ukrainie: „Nasza nadzieja jest tylko w Panu Bogu”

"Przychodzą do nas prawosławni, grekokatolicy, protestanci... to jest czas na modlitwę, a nie na podziały" - mówi ks. Aleksander Riepin, Chrystusowiec z parafii św. Józefa w Mikołajewie na Ukrainie.

Reklama

„Trwamy dzięki wspólnej modlitwie”

Nasza wspólnota jest teraz bardzo mała, dużo ludzi opuściło miasto w obawie przed bombardowaniem, które wszyscy słyszymy. Na dzień dzisiejszy codziennie zbieramy się w kościele, rano jest Msza święta. Mamy w domu parafialnym piwnicę, gdzie teraz cały czas mieszkamy – jest niebezpiecznie, w każdym czasie może spaść bomba.

Na koniec dnia odprawiana jest też Msza święta, razem ze wspólnotą, która u mnie teraz też mieszka. Parafianie boją się być w swoich domach, dlatego na dzień dzisiejszy dziesięć osób mieszka przy parafii. Dzięki Bogu, przez wspólną modlitwę i czuwanie, miesiąc wojny na Ukrainie – trwamy. Mamy nadzieję i wielką wiarę, że szybko się ona skończy – wyjaśnia ks. Aleksander.

To nie jest czas na podziały

Musimy być przy Panu Bogu, z modlitwą i Panem Bogiem możemy to wszystko przetrwać i wypędzić tego diabła, który chce zniszczyć wiarę. Nasza nadzieja jest tylko w Panu Bogu.

Reklama
Reklama

Ks. Aleksander podkreśla, że wspólnota modli się głównie w dwóch intencjach. Codziennie jest modlitwa o zwycięstwo Ukrainy, pokój, zaprzestanie wojny. Drugą intencją jest życie – żeby Pan Bóg ochronił życie świeckich i żołnierzy, którzy walczą o Ukrainę. Codziennie dziękujemy też Bogu, że możemy zobaczyć poranek i dożyć wieczora.

Przychodzą do nas prawosławni, grekokatolicy, protestanci… to jest czas na modlitwę, a nie na podziały. Dzięki Bogu kiedy to jest możliwe możemy odprawić Mszę św. i zapraszamy wszystkich na tę modlitwę.

Posłuchaj całej rozmowy przygotowanej i wyemitowanej na antenie Radia Warszawa:

Radio Warszawa,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę