Nasze projekty
fot. YouTube

4 kłamstwa lobby aborcyjnego w głośnej sprawie z Podlasia

„W głośnej sprawie rzekomej odmowy aborcji ofierze gwałtu na Podlasiu nieprawdziwa okazała się większość podanych przez organizację aborcyjną i media informacji. Dziś nawet lobby aborcyjne przedstawia diametralnie odmienną wersję wydarzeń” - mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes fundacji Grupa Proelio.

Reklama

Korzekwa-Kaliszuk w nagranym vlogu przedstawia manipulacje, z którymi mieliśmy do czynienia w tej sprawie. Nieprawdziwy okazał się wiek ofiary gwałtu, kobieta miała 24 lata a nie 14. To oczywiście nie umniejsza tragedii, jaką jest gwałt i tego, jakim jest okrucieństwem. Natomiast ta manipulacja miała ogromne znaczenie dla rozpalenia emocji wokół sprawy. Jeśli wiek nie ma znaczenia, jak się dzisiaj nam próbuje wmawiać, to dlaczego media, politycy i organizacje aborcyjne odmieniały słowo „dziecko”, „dziewczynka”, „14-latka” na wszystkie możliwe sposoby? – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk opowiadając o pierwszej nieprawdziwej informacji, która krążyła w mediach.

„W żadnym ze szpitali nie zaistniała taka sytuacja”

Kolejne nieprawdziwe informacje dotyczyły liczby szpitali, które miały odmówić aborcji i trudności z wykonywaniem aborcji w Polsce. Media podawały, że aborcji odmawiały kolejne szpitale i kolejni lekarze, że dziewczyna miała ogromny problem z dostępem do aborcji. Rzecznik Praw Pacjenta przeprowadził kontrolę w podlaskich szpitalach. Wynika z niej, że w żadnym ze szpitali nie zaistniała sytuacja opisana w mediach. Środowisko aborcyjne twierdzi, że on kłamie, ale samo zmieniło swoją wersję wydarzeń i mówi już tylko o jednym szpitalu, w którym odmówiono aborcji. Przyznaje też, że dokonanie aborcji nie było żadnym problemem – jeszcze tego samego dnia dziewczynę miał przyjąć szpital w Warszawie, a na drugi dzień przeprowadzono aborcję – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Byłoby bardzo dobrą informacją, gdyby było tylu lekarzy sumienia, którzy nie zgadzaliby się by zabijać dzieci, jak to próbowano przedstawić. Niestety, fakty są takie, że wykonanie aborcji nie było żadnym problemem – dodaje.

Reklama

„Lobby aborcyjne forsuje emocjami swoje postulaty”

Ostatnią nieprawdziwą informacją jest łączenie tej sprawy z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej z 22 października 2020 roku. Korzekwa-Kaliszuk zwraca uwagę na to, że lekarska klauzula sumienia została zapisana w ustawie o zawodzie lekarza już w 1996 r. za rządów SLD i potwierdzona przez Trybunał Konstytucyjny w 2015 roku jeszcze przed dojściem do władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Jestem przekonana, że wiele osób, gdy usłyszało te kłamstwa o zgwałconej 14-latce, która była przepędzana z kolejnych szpitali, poczuło wobec niej solidarność i współczucie. To, co próbuje robić lobby aborcyjne, to na bazie takich emocji forsować swoje radykalne postulaty. Warto być wyczulonym na te manipulacje – podsumowuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Fundacja Grupa Proelio działa na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia. W ramach kampanii „Każde życie jest cudem” przedstawiła szesnaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji. Działalność fundacji można śledzić poprzez stronę www.proelio.pl oraz poprzez media społecznościowe.

Reklama

kh, mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę