Nasze projekty

Zatańcz na Lednicy!

Spotkanie lednickie to ogromne wydarzenie, które nie mogłoby zaistnieć bez zaangażowania wielu tysięcy wolontariuszy. Nabór trwa, do wyboru jest wiele posług

Reklama

Lednica daje mi przyjaciół, osoby, bez których obecnie nie wyobrażam sobie mojej codzienności. Co więcej to niesamowite, żyć ze świadomośćią, że swoją służbą można pomóc drugiemu zbliżyć się do Boga Ojca. Najpiękniejszy moment to ten, kiedy podczas Spotkania wszyscy stajemy się pieśnią, jednością.

Ania, wolontariuszka Scholi lednickiej

Do Spotkania przy Bramie Rybie pozostało już tylko kilka tygodni, ale wciąż można zgłaszać się do lednickiego wolontariuatu. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularze na www.lednica2000.pl. Już teraz można dołączyć do 4 000 wolontariuszy!

Reklama
Reklama

Lednica jest jak wiadomo największym spotkaniem młodych na świecie, dlatego by mogła istnieć i dalej funkcjonować potrzeba każdego roku ludzi chcących włożyć swoją cząstkę w organizacji tego wydarzenia! Wolontariat w Aniołach Porządku jest niewątpliwie wyjątkowym doświadczeniem i wspaniałą przygodą gdzie możemy dać innym bardzo wiele, ale także sobie. Służba daje nie tylko satysfakcję i poczucie zrobienia czegoś bardzo szlachetnego na przeogromną skalę, ale także pozwala doświadczyć żywego Boga w sytuacjach dziejących się w trakcie naszej służby ale przede wszystkim w drugim człowieku gdzie zawieramy nowe trwałe relacje ze wspaniałymi ludźmi.

Wolontariuszka „Aniołów porządku”

Są 3 możliwości wolontariatu: przygotowanie Spotkania przez cały rok we Wspólnocie LEDNICA 2000 w Poznaniu, przygotowanie infrastruktury pola na przyjęcie pielgrzymów (na tydzień przed Spotkaniem) oraz służba podczas samego Spotkania. Jest aż 10 grup, w których można działać:

Reklama
Reklama

– Infrastruktura spotkania,
– Schola lednicka,
– Medycy,
– Przewodnicy ledniccy
– Służba Liturgii,
– Ochrona
– Ewangelizatorzy,
– Służby medyczne
– Pomoc w „Akcji po spotkaniu”.

Wolontariat w Tancerzach Lednickich to dla mnie najpiękniejsza służba. To czas, w którym mogę połączyć miłość do Boga z największą pasją jaką jest dla mnie taniec , a wszystko to w otoczeniu wielu wspaniałych tancerzy, którzy są jak rodzina. Falujące morze ludzkich rąk, widok tysięcy ludzi modlących się tańcem, radośnie chwalących Boga, podążających za Tobą krok w krok, to jeden z piękniejszych widoków i doświadczeń, które można przeżyć tylko podczas tej służby. Spotkania lednickie to czas radości, to czas przeżywania wiary angażujący nas całych, śpiew i taniec dopełnia je doskonale.

Ilona, wolontariuszka Tancerzy lednickich

Reklama

Zapraszamy na www.lednica2000.pl/lednica2018/wolontariat


 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite