Nasze projekty
Lednica

Tegoroczna Lednica odwołana w zwykłym kształcie. Będzie transmisja online

Zaplanowane na 6 czerwca spotkanie młodych na polach lednickich odbędzie się jedynie drogą transmisji online. Zamiast przyjeżdżać na Lednicę młodzi proszeni są o dołączenie do spotkania za pośrednictwem Internetu.

Reklama

O decyzji poinformowali organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz komunikatu dla prasy. Podziękowali za liczne pytania o losy Lednicy w tym roku w kontekście pandemii koronawirusa. W komunikacie do sympatyków i uczestników napisali:

„6 czerwca 2020 pragniemy być razem. Jednak w tym roku – z uwagi na sytuację i w poczuciu odpowiedzialności – przenosimy Spotkanie z Pól Lednickich do… Waszych domów. Chcemy się połączyć z Wami przez Internet i wszystkie możliwe środki przekazu. Do tegorocznego hasła „Cały Twój” dodajemy #Lednicawdomu. Zaproście nas więc do siebie (macie wprawę!☺), a my zaprosimy Was na Pola Lednickie. Mamy ogromną nadzieję, że połączycie się z nami duchowo.”

Decyzja przeniesienia spotkania z pól lednickich do domu każdego z uczestników dotyczy także towarzyszących wydarzeń takich jak Lednica Seniora, Lednica Dzieci i Lednica Motocyklistów. Wszystkie odbędą się 6 czerwca jedynie za pośrednictwem transmisji online. 

Reklama

Lednica to entuzjazm wiary, a więc niech on trwa! Chcemy razem z Wami celebrować to, co w Spotkaniach Lednickich najpiękniejsze – wybór Chrystusa, radość i uśmiech, śpiew, taniec, wspólną modlitwę i adorację. Zrobimy, co w naszej mocy, abyśmy mogli tego razem doświadczyć jak najpełniej. Zapraszamy Was, by już dziś, w pełnym zaufaniu Bogu, powierzyć ten czas przygotowań i powiedzieć: „Cały Twój”.

piszą organizatorzy.

Będzie to pierwszy raz od 23 lat, kiedy pola lednickie nie zapełnią się w pierwszą sobotę czerwca tysiącami młodych ludzi. Pierwsze spotkanie ściśle powiązane z trwającą wówczas pielgrzymką św. Jana Pawła II do Polski zorganizował w tym miejscu dominikanin o. Jan Góra. Co roku to modlitewne wydarzenie przyciągało setki tysięcy młodzieży z całego kraju i z zagranicy. 

Reklama

Wczoraj ukazał się najnowszy teledysk zespołu „Siewcy Lednicy” dbającego o oprawę muzyczną wydarzenia. W całości zrealizowany jest metodą zdalnych spotkań. 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę