Nasze projekty
fot. Wspólnota Lednica 2000

Nie mogłeś być na Lednicy w czerwcu? Przyjedź we wrześniu!

Choć spotkanie kulminacyjne odbywa się zazwyczaj w czerwcu, Lednica tętni życiem przez cały rok.

Reklama

Wakacje na Lednicy

Pierwsze 3 tygodnie lipca to wspólna praca, zabawa, modlitwa i spotkania z wspaniałymi gośćmi. W tym czasie młodzi pływają też kajakami, spacerują i spędzają wieczory przy ognisku. Każdy może znaleźć na takich wakacjach coś dla siebie. W sierpniu natomiast na młodych czeka wyjazd w góry, na Jamną – nieopodal Nowego Sącza.

1 września – Lednica Seniora – Jestem Młody Duchem

Reklama

W tym roku na Lednicę Seniora zaproszeni są absolutnie wszyscy, nie tylko osoby starsze, ale zwłaszcza ci, którym nie udało się przyjechać tutaj w czerwcu. Pola Lednickie jak co roku będą otwarte dla pielgrzymów od ósmej rano. Podczas pobytu pielgrzymi będą mieć niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić m.in. Muzeum Jana Pawła II. Oficjalnie Spotkanie rozpocznie się kwadrans przed południem – gimnastyką. Punktualnie w południe odmówiony zostanie Anioł Pański. Następnie pielgrzymi wezmą udział we Mszy Świętej. Uczestnicy Lednicy Seniora odmówią też Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odnowią akt Wyboru Chrystusa i przejdą przez Bramę III Tysiąclecia. Więcej informacji pojawi się na oficjalnej stronie Lednicy, gdzie już teraz dostępny jest formularz zgłoszeniowy (kliknij).

15 września – Lednica Motocyklisty

Dla osób, którym bliski jest ryk silnika motocyklowego organizatorzy przygotowują Lednicę Motocyklisty, która w tym roku odbędzie się 15 września. To idealna okazja do podziękowania Panu Bogu za przejechane kilometry i wspólnego cieszenia się ze swojego JESTEM. Tradycyjnie po Mszy Świętej i przejeździe przez Bramę III Tysiąclecia motocykliści pojadą paradą do Gniezna, aby spotkać się i poprosić o błogosławieństwo naszego przyjaciela – Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka.

Reklama

Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach już wkrótce będą dostępne na naszej stronie internetowej www.lednica2000.pl. Tam też będą pojawiać się aktualności i fotorelacje z wszystkich wydarzeń.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę