Nasze projekty
Reklama

Lednica 2020. Tegoroczna piosenka wpada w ucho!

Znamy już tegoroczną lednicką piosenkę przewodnią, "Oddaję siebie". – Śpiewając tę piosenkę chcemy zawierzyć się Matce Bożej tak jak św. Jan Paweł II, którego setne urodziny będziemy obchodzić 18 maja. Chcemy za jego przykładem mówić Maryi „Totus Tuus” – mówią inicjatorzy Lednicy.

Tegoroczna Lednica odbędzie się w innej niż dotychczas formule. Po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii tych spotkań młodzież nie będzie mogła spotkać się ze sobą na żywo. Organizatorzy zapraszają jednak do udziału internetowego, a na stronie Lednicy można znaleźć szczegółową propozycję przygotowania się do tego spotkania.

Jak co roku, tak i tym razem, spotkaniu będzie przewodniczyć lednicka piosenka. W tym roku utwór „Oddaję siebie” nawiązuje do hasła „Totuus tuus”. W roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II spotkanie lednickie będzie nawiązywać właśnie do postaci Papieża Polaka.

Reklama

– Zapraszamy wszystkich do wspólnego tańca. Spróbujcie sami ułożyć taniec do nowej piosenki Siewców Lednicy! Przygotowując się do Spotkania zachęcamy także do udziału w 33-dniowych rekolekcjach, codziennie o godzinie 8:00 na naszym profilu na Facebooku, YouTube i stronie internetowej www.lednica2000.pl, możecie razem z nami się modlić i rozważać Słowo Boże – apelują pomysłodawcy spotkań młodych. Twórcy podkreślają, że będzie to „Lednica Lednic”, ponieważ są na nią zaproszeni wszyscy: dzieci, młodzież, motocykliści oraz seniorzy.

Spotkanie lednickie od kilku lat poprzedza także przygotowany na tę okazję fishmob. Gromadzi on młodzież i nie tylko w różnych miastach Polski na tańcach lednickich. Fishmob odbywa się co roku w niedzielę w okolicach dnia urodzin św. Jana Pawła II. – W tym roku zapraszamy na fishmoba w wersji online na naszym kanale YouTube Lednica2000 – zachęcają organizatorzy. Transmisja z Pól Lednickich rozpocznie się w niedziele, 17 maja o godzinie 14:55.

Program XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 – 6 czerwca – #Lednicawdomu

Reklama

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
19:00 – rozpoczęcie spotkania
20:00 – EUCHARYSTIA
21:00 – Apel Jasnogórski
21:25 – przemówienie Papieża Franciszka
21:30 – wspomnienie św. Jana Pawła II
21:45 – Adoracja
21:55 – Wybór Chrystusa
22:10 – Symboliczne przejście przez Bramę III Tysiąclecia

KAI, os/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę