Nasze projekty

Kim jesteś? Zrób plakat o samym sobie!

Tegoroczne hasło Lednicy "JESTEM" to zaproszenie do zobaczenia siebie w oczach Bożych oraz poznania swoich talentów, które można poświęcić dla innych ludzi.

Reklama

2 czerwca odbędzie się największe spotkanie młodych w Polsce, Lednica. W tym roku hasłem spotkania jest słowo „JESTEM„. Jest to zaproszenie do podróży wgłąb siebie, przejrzenia się w oczach Pana Boga i odkrywania talentów, które można ofiarować innym. Na plakacie oprócz dużego napisu z tegorocznym hasłem znajdują się różne symbole, m.in. zegarek, nutka, ryba, prezent, drzewo, słońce, serce, korona, kielich eucharystyczny.

O plakacie pełnym symboli wypowiedział się duszpasterz Lednicy, o. Wojciech Prus. „Plakat opowiada historię każdego z nas poprzez znaki, które się na nim znajdują. Każdy z nas mógłby znaleźć bliskie sobie symbole lub dorysować swoje. W ten sposób My wszyscy tworzymy ten plakat”. O. Prus zachęca, by każdy uczestnik spotkania przywiózł ze sobą na spotkanie swój własny plakat lednicki. – Stwórzcie swoje „JESTEM”! Gdybym ja miał narysować coś, co o mnie opowiada, na pewno byłby to habit, może też okulary, ale chętnie narysowałbym rower i lornetkę. A co wy byście narysowali? Opowiedzcie swoje „JESTEM”! – mówi w jednym z „Kroków ku Lednicy” o. Wojciech Prus.

Plakaty można pokazywać w mediach społecznościowych lub przysłać do wspólnoty lednickiej na Facebooku lub mailowo na adres [email protected]

Reklama
Reklama

SYMBOL

Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom można lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to, co się słyszy i widzi ale również to, co można trzymać w dłoniach. – Na LEDNICY zmieniamy znaczenie przysłowiowego „gadżetu” na „symbol” i „znak”. To inny poziom, inny sens, w końcu inny CEL! – piszą organizatorzy.

Reklama
Reklama

W tym roku uczestnicy spotkania otrzymają: Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia oraz Świecę. Zwierciadło posłuży do spotkania ze spojrzeniem Boga. – Tylko przeglądając się w obliczu Pana Jezusa, odkrywamy jacy naprawdę jesteśmy – mówią organizatorzy. – Jestem drogi w Bożych oczach, nabieram wartości, bo Bóg mnie miłuje. Prawdziwe spojrzenie na siebie i innych owocuje przemianą, której znakiem jest symbol tegorocznego Spotkania. Zachwyceni naszym pięknem w Bożych oczach, będziemy ten zachwyt przekazywać innym. Staniemy się bezinteresownym darem dla innych – dodają.

Świeca to symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysną dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak wiary płonącej w sercach młodych ludzi.


stacja7.pl/ot

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite