Nasze projekty
Reklama

„Jestem…” – dokończ jednym słowem

Poprosiliśmy użytkowników jednego z mediów społecznościowych, by jednym słowem dokończyli frazę "Jestem...". Pod tym hasłem odbędzie się lada dzień XXII Spotkanie Młodych Lednica. Zobaczcie, co napisali o sobie młodzi ludzie z całej Polski!

Razem ze wspólnotą Lednica 2000 poprosiliśmy społeczność Instagramowiczów, by jednym słowem dokończyli frazę „Jestem…”. Wsród ponad setki nadesłanych odpowiedzi czołówka napawa ogromnym entuzjazmem. Wśród najpopularniejszych odpowiedzi znalazły się takie hasła jak „szczęśliwa”, „sobą”, „umiłowana”, „piękna”, „cudem”. Wiele z najczęściej padających odpowiedzi odnosi się do wiary: jestem chrześcijanką, dzieckiem Boga, Kościołem.

Na dalszych miejscach pojawiają się różne hasła – wszystkie możecie zobaczyć poniżej, na chmurze słów. Co ciekawe większość odpowiedzi odnosi się do pełnionych przez nas ról (córka, dziecko, matka, żona), a tylko 1/3 to odpowiedzi przymiotnikowe. Skąd ta różnica? W społeczeństwach kolektywistycznych, przeważających w Europie Wschodniej, istnieje tendencja do postrzegania swojej tożsamości właśnie w kategoriach ról, jakie na co dzień pełnimy. Tam, gdzie mocniej rozwinięta jest kultura indywidualizmu, bardziej zwraca się uwagę na cechy.

Tegoroczna Lednica to szansa na odkrycie swojej prawdziwej tożsamości w Bożych oczach. Na co Tobie łatwiej zwrócić uwagę? Kim jesteś? Jaki jesteś?

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę