Nasze projekty

Zgubna pomoc

Komu jest potrzebna pomoc międzynarodowa? Jakie są skutki pomocy udzielonej Haiti po trzęsieniu ziemi? Zapraszamy na emisję filmu „Zgubna pomoc” Raoula Pecka i debatę w dniu 21 marca 2014 r., w Centrum Łowicka w Warszawie.

Reklama

„Zgubna pomoc” to tytuł filmu dokumentalnego zrealizowanego przez Raoula Pecka w ciągu trzech lat od trzęsienia ziemi na Haiti w styczniu 2010 roku. Haitańskiego reżyser i były minister kultury mozolnie i drobiazgowo dokumentuje działania organizacji humanitarnych, ngo-sów z całego świata, polityków i zwykłych ludzi. Film ilustruje dobrą wolę, ale i chaos działań licznych organizacji humanitarnych.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BGPbqO5ocrE

Reklama
Reklama

Rozmiar dramatu, który wydarzył się na Haiti poruszył wszystkich. Oferty pomocy napłynęły ze wszystkich stron, a w ślad za nimi setki wolontariuszy i urzędników organizacji międzynarodowych. Jaki jest efekt tego światowego poruszenia? Jak okazana pomoc wpłynęła na poprawę sytuacji na Haiti?

 

Prezentacja filmu będzie okazją do zadania tych pytań i przeprowadzenia debaty, która odbędzie się w piątek 21 marca o 18.00 w Centrum ŁOWICKA, ul. Łowicka 21, Warszawa.

Reklama
Reklama

 

W rozmowie panelowej wezmą udział: 

 

Reklama
  • Nina Mocior, Fundacja dla Somalii
  • Marcin Wojtalik, Instytut Globalnej Odpowiedzialności
  • Krzysztof Stanowski, Fundacja Solidarności Międzynarodowej
  • Zofia Pinchinat-Witucka, Fundacja Polska-Haiti
  • Firas Daboul, UNHCR w Syrii

 

Wstęp wolny.

 


Wydarzenie na Facebook'u


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite