Nasze projekty

Franciszek spotkał się z bliskimi zamordowanej misjonarki. „Czujemy zapach jej świętości”

Franciszek spotkał się z rodziną włoskiej misjonarki zamordowanej na Haiti, która przez 20 lat posługiwała najuboższym. "Porusza mnie procesja ludzi, którzy praktycznie każdego dnia chodzą na jej grób" - opowiada jej siostra.

fot. Mateus Campos Felipe/Unsplash

Ofiarowała swoje życie aż po męczeństwo – tak papież Franciszek mówił o zamordowanej na Haiti włoskiej misjonarce. Papież spotkał się z jej rodziną, przyjaciółmi i współsiostrami, którzy ofiarowali mu kamień z katedry zniszczonej w haitańskiej stolicy przez trzęsienie ziemi.

Siostra Luisa Dell’Orto należała do zgromadzenia Małych Sióstr Ewangelii. Przez 20 lat pracowała na Haiti wśród najuboższych dzieci. Zamordowano ją 25 czerwca.

Byliśmy bardzo wzruszeni spotkaniem z papieżem, tym, że docenił jej ofiarę życia. Kamień ze zrujnowanej katedry, przy której pracowała był symbolem tego, że jej życie jest żywym kamieniem, na którym Chrystus buduje swój Kościół – mówi Radiu Watykańskiemu siostra zamordowanej misjonarki.

Reklama

„Bardzo im jej brakuje”

Wspomina jej ogromne oddanie dla haitańskich dzieci i troskę, by móc im dać godną przyszłość. Ludzie, którym pomagała mówią, że bardzo im jej brakuje – powiedziała Maria Adele Dell’Orto. Jednocześnie dodała, że sytuacja na Haiti jest coraz bardziej dramatyczna.

Byłam bardzo wzruszona spotkaniem z papieżem i tym, że docenił jej ofiarę. Ona była zaangażowana w swoją misję. Kochała te dzieci. Jest jak ziarno wrzucone w tę cierpiącą haitańską ziemię – wspomina siostra zamordowanej misjonarki.

Codziennie ludzie odwiedzają grób misjonarki

Po śmierci siostry rozmawiała z dziećmi i pracownikami domu, który prowadziła misjonarka. Wszyscy wyznali, że „bardzo odczuwają jej brak”.

Reklama

Szczególnie teraz kiedy grupy kryminalne rosną w siłę, mordują i uciekają się nawet do ataków na Caritas. To prawdziwa tragedia. Porusza mnie procesja ludzi, którzy praktycznie każdego dnia chodzą na jej grób, w naszej rodzinnej miejscowości, gdzie została pochowana. W Lomagna już odczuwamy, pozwólcie mi to powiedzieć, roznoszący się zapach jej świętości – powiedziała papieskiej rozgłośni Maria Adele Dell’Orto.

ZOBACZ: Na Haiti zamordowano zakonnicę. Była włoską misjonarką

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę