Nasze projekty

„Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”. Rusza akcja zachęcająca do oddawania krwi

Upamiętnienie powstańców warszawskich oraz wsparcie osób, które potrzebują krwi - to główne cele akcji "Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego". Krew będzie można oddać od 28 lipca do 1 sierpnia w w dziewięciu zachodniopomorskich miastach i w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. michellegordon2/pixabay.com

Jak podkreśla koordynator „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” Bartłomiej Ilcewicz z Fundacji Patriotycznej im. Witolda Pileckiego akcja pozwala na wyrażenie patriotyzmu w praktyczny sposób.

Tak jak przelewano krew kilkadziesiąt lat temu, w czasie Powstania Warszawskiego, tak można teraz, w sposób pokojowy, przelać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa czy w punktach poboru krwi, gdzie oddaje się krew po to, by pomóc innym – dodał.

„Patriotyzm w działaniu”

Podkreślił także, że akcja jest szczególnie ważna zwłaszcza teraz w wakacje, kiedy w wielu centrach krwiodawstwa jest jej znacznie mniej niż zazwyczaj. Istotny jest także charakter akcji. Połączenie pomocy drugiemu człowiekowi z upamiętnieniem rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, jego uczestników i „ich walki, tych 63 dni w Warszawie, gdzie przelewali krew” jest bardzo ważne i symboliczne.

Reklama

Akcja to historia, upamiętnienie, ale także patriotyzm w działaniu, gdzie trzeba troszeczkę dać z siebie dla innych, właśnie oddając krew – podsumował koordynator akcji.

Krew będzie można oddać od 28 lipca do 1 sierpnia 2021 r. w: Szczecinie, Stargardzie, Gryfinie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Szczecinku, Świnoujściu, Drawsku Pomorskim, Kołobrzegu, Gryficach i Koszalinie. Uczestnikom akcji będą wręczane pamiątkowe koszulki. Więcej informacji o dokładnych adresach poboru krwi można znaleźć na facebookowej stronie Fundacji Patriotycznej im. Witolda Pileckiego.

pa, rmf24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę