Tomasz Wolny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. „Pokażmy, że pamiętamy i wyśpiewajmy to dla naszych powstańców”

Po dwóch latach przerwy, warszawiacy ponownie zaśpiewają (nie)zakazane piosenki na placu Piłsudskiego. "Bądźmy razem 1 sierpnia" - mówi w specjalnym zaproszeniu dziennikarz Tomasz Wolny.

fot. Muzeum Powstania Warszawskiego/Twitter (print screen)

Niezwykły koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” to nieodłączny element obchodów organizowanych co roku 1 sierpnia przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

To wydarzenie, które gromadzi tysiące mieszkańców stolicy. Pokażmy, że pamiętamy i wyśpiewajmy to dla naszych kochanych powstańców. Bądźmy razem 1 sierpnia. Czuwaj wiaro! – mówi w specjalnym zaproszeniu Tomasz Wolny, który poprowadzi koncert.

„Warszawianka”, „Pałacyk Michla”, „Marsz Mokotowa”, to tylko część utworów, które usłyszą, ale też wspólnie zaśpiewają uczestnicy koncertu.

„Podczas tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego znów będziemy mogli razem zaśpiewać piosenki powstańcze w centrum stolicy, o którą 78 lat temu walczyli Powstańcy” – informują organizatorzy.

Koncert z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy poprowadzi Tomasz Wolny. Koncert odbędzie się 1 sierpnia o godz. 20:30 i będzie transmitowany na Facebooku Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w TVP1.

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę