Nasze projekty

Strefa Chwały Festiwal – 5 dni muzycznego uwielbienia

Strefa Chwały Festiwal co roku gromadzi w Starym Sączu kilkaset osób: artystów, sportowców, dziennikarzy, działaczy społecznych i polityków, liderów wspólnot, przedsiębiorców oraz przed wszystkim całe rodziny. To niezwykłe rekolekcje ludzi Nowej Kultury.

Reklama

W trakcie 5 dni uczestnicy będą przeżywać rekolekcje, w tym roku głoszone przez m.in. bpa Grzegorza Rysia – przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji działającego przy Episkopacie Polski. Cały program pomiędzy konferencjami rekolekcyjnymi wypełniony jest muzycznym uwielbieniem, wspólną modlitwą, spotkaniami, panelami, będzie też czas na obejrzenie wystawy plastycznej, spotkania w grupach, kawę w strefowej kawiarni, rozmowy i trochę snu. W sobotę organizatorzy zaplanowali nabożeństwo pokutne.

Szczególnym dniem rekolekcji będzie niedziela (3 lipca), która tradycyjnie już będzie miała charakter otwarty. Będzie to Rodzinne Świętowanie Niedzieli – czas zabaw rodzinnych, koncertów, świadectw i uwielbienia. Wieczorem na strefowej scenie zaprezentują się artyści grający muzykę chrześcijańską, m. in. Play and Pray, New Life’m, Pancerne Ryby, Arkadio, PAX, Monika Dziurlikowska, Lidia Pospieszalska i…niespodzianka. W poniedziałek natomiast w trakcie wieczornego uwielbienia prowadzona będzie modlitwa wstawiennicza.

Reklama
Reklama

SCHF_4

Poza głównym planem będzie specjalny program dla młodzieży w wieku 12-16 lat, a rodzice mniejszych dzieci także nie muszą się martwić, albowiem dla najmłodszych przygotowane są wyjątkowe gry, zabawy, animacje pod czujnym okiem animatorów.

Reklama
Reklama

To, co poza wyjątkowo bogatym programem co roku przyciąga uczestników Strefy Chwały Festiwal to połączenie piękna muzyki na bardzo wysokim poziomie z nieustającym uwielbieniem Boga. Oprawa muzyczna, za którą odpowiada Robert Cudzich od samego początku tworzona jest przez członków czołowych polskich zespołów chrześcijańskich (New Life’m, Deus Meus, Play and Pray, Monika Dziurlikowska i wielu innych), zaś za czterogłosowy śpiew liturgiczny z akompaniamentem orkiestry odpowiada Hubert Kowalski i o. Andrzej Bujnowski. Zarówno do śpiewu liturgicznego, jak i do uwielbienia zaproszeni są wszyscy uczestnicy Festiwalu i dzięki temu co roku zawiązuje się wspólnota, która przez 5 dni gra i śpiewa na chwałę Boga, doświadczając Jego niezwykłej obecności.

Trochę historii, szczegółowe informacje i możliwość rejestracji dostępne na specjalnym serwisie www.strefachwalyfestiwal.pl.
Organizatorem Strefa Chwały Festiwal jest Stowarzyszenie Muza Dei.

Stacja7 objęła Strefę Chwały Festiwal patronatem medialnym.

Reklama


wklejkaNIEZBEDNIK

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite