Nasze projekty
fot. materiały promocyjne wystawy "Czas to miłość" / Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Najważniejsze słowa Prymasa Wyszyńskiego. Zobacz wystawę „Czas to miłość”

"Odejść od historycznego i pomnikowego obrazu Prymasa i pokazać go przede wszystkim jako kogoś, kto kierował się w życiu po prostu miłością". Taki cel przyświecał organizatorom wystawy "Czas to miłość", którą będzie można zobaczyć w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu.

Reklama

Wystawa życiowych drogowskazów

Wystawa „Czas to miłość” w nowatorskiej formie prezentuje najważniejsze słowa Prymasa Tysiąclecia z kolejnych dekad jego życia. Znajdą się na niej także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa. Wybrane maksymy mają charakter uniwersalny, wciąż mogąc stanowić życiowy drogowskaz dla każdego odwiedzającego wystawę.

Przygotowując tę wystawę zastanawialiśmy się, jak odejść od historycznego i pomnikowego obrazu Kardynała i pokazać go przede wszystkim jako kogoś, kto niezależnie od okoliczności – często dramatycznych – kierował się w życiu po prostu miłością. Uważamy, że właśnie ten fakt świadczy o jego wielkości – mówi Piotr Dmitrowicz dyrektor Muzeum Mt5,14.

Nie, nie jestem nędzą… jestem wielkością, bo miłuję. A miłość nie umiera. W rupieciarni mego życia znalazłem coś…

Reklama
Posted by Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego on Tuesday, July 20, 2021

Jak przypominają organizatorzy, kardynał Wyszyński był człowiekiem dobrym, serdecznym, wyrozumiałym i mądrym. Wobec samego siebie, wobec współpracowników, wobec wiernych i wobec swoich wrogów – zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości. Tak też został pokazany przez twórców wystawy. W zaproszeniu na wystawę podkreślono, że wybór cytatów ze względu na ich obfitość nie był łatwy, wybrano te, które dziś mogą pomóc dobrze żyć.

Wystawa ma Krakowskim Przedmieściu

Ekspozycja przygotowana przez zespół Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego prezentowana będzie w dniach 26 lipca – 16 sierpnia 2021 r. w Warszawie na skwerze ks. Jana Twardowskiego.

Wernisaż wystawy „Czas to miłość” poświęconej Prymasowi Wyszyńskiemu odbędzie się 27 lipca 2021 r., godz. 11.00 (Skwer ks. Jana Twardowskiego, Krakowskie Przedmieście, przy pomniku Kardynała Wyszyńskiego).

Reklama

Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. Piotra Glińskiego.

fot. materiały promocyjne Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

os, mat. prasowe / Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę