Nasze projekty

Festiwal Młodych – Polska Copacabana

Płock i Rio de Janeiro. Piękna plaża nad Wisłą i zatoka nad Atlantykiem. Oprócz malowniczych widoków łączy je też to, że goszczą ważne dla młodych ludzi wydarzenia. 5 lipca w Płocku wystartuje czterodniowy Festiwal Młodych – Polska Copacabana.

Reklama

Festiwal Młodych – Polska Copacabana

Ciepło, słońce, plaża i doskonała zabawa to bezpośrednie odniesienia do Rio de Janeiro, gdzie jeszcze w tym samym miesiącu odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Płocki festiwal ma być rozgrzewką dla tych wszystkich, którzy szykują już paszporty i nie mogą doczekać się wakacji w słonecznej Brazylii.

 

Reklama

Polska Copacabana to świetna okazja, by bawić się z ludźmi z całego kraju przy tanecznych rytmach i posłuchać doskonałej muzyki, a szczególnie tej dedykowanej Bogu. Na płockiej plaży pojawi się czołówka chrześcijańskiej sceny muzycznej. Jedną z największych atrakcji będzie koncert rockowego zespołu Luxtorpeda, którego frontmanem jest Robert „Litza” Friedrich, znany z zespołów Acid Drinkers, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Litza jest również twórcą popularnej dziecięcej formacji Arka Noego, której na festiwalu rzecz jasna nie zabraknie. W Płocku pojawi się również grupa Raz Dwa Trzy, która zagra koncert wyjątkowy, bo przygotowany i wykonany ze wsparciem Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego. Kolejnym mocnym punktem imprezy będzie występ TGD – polskiego chóru gospel pod kierownictwem Piotra Nazaruka. Zespół, którego pełna nazwa to Trzecia Godzina Dnia zdobył sławę dzięki koncertom emitowanym na antenie TVP.

Festiwal Młodych odbywa się od 2008 roku. To impreza przepełniona atmosferą luzu i zabawy, ale nie zabraknie tu miejsca dla sfery sacrum. W specjalnym Namiocie Adoracji uczestnicy będą mogli oddać się modlitwie przed Najświętszym Sakramentem oraz skorzystać z sakramentu pokuty. Na podobnych imprezach o profilu religijnym czas przeznaczony na wspólną modlitwę i nawiązywanie relacji odgrywa bardzo ważną rolę. Tak jest też i w tym przypadku.

 

Reklama

Wstęp na wieczorne koncerty w ramach Festiwalu Młodych – Polska Copacabana jest wolny. Zarejestrowani uczestnicy, czyli osoby które będą  uczestniczyły we wszystkich wydarzeniach ujętych w programie festiwalu (m.in. spotkaniach i warsztatach) oraz zechcą zamieszkać w miasteczku namiotowym, będą musiały wykupić bilety w cenie od 40 do 110 zł.

 

Festiwal Młodych odbędzie się on tuż pod tarasem widokowym na zjawiskowej płockiej plaży. Nie przez przypadek odbywają się tam takie imprezy, jak Reggaeland, Audioriver czy Summer Fall Festival. Miejsce to ma niepowtarzalny klimat. Wie o tym każdy, kto choć raz miał okazję latem postawić stopę na tamtejszej plaży i z jej perspektywy oglądać Wzgórze Tumskie oraz ulokowaną na nim katedrę.

Reklama

Festiwal Młodych – Polska Copacabana

Za sprowadzenie słynnego „Rio” nad Wisłę odpowiedzialne jest Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia, które pełni wśród młodzieży posługę ewangelizacyjno-wychowaczą i bierze czynny udział w obchodach Niedzieli Palmowej, które odbędą się pod sztandarem Światowych Dni Młodzieży. Współorganizatorem Festiwalu Młodych – Polska Copacabana jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki i Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Biskup Płocki Piotr Libera, Ambasador Brazylii w Rzeczypospolitej Polskiej Jorge Geraldo Kadri oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

 

Więcej informacji na temat Festiwalu Młodych można uzyskać na internetowej stronie duszpasterstwa: www.ddmstudnia.pl

 

Strona Festiwalu Młodych Polska Copacabana na Facebooku: www.facebook.com/PolskaCopacabana

Festiwal Młodych – Polska Copacabana


5 – 8 lipca, Płock, plaża nad Wisłą

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę