Nasze projekty

„Przeniknięci blaskiem świętości”. Sympozjum o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim i Matce Róży Czackiej

O tym, jakie dziedzictwo pozostawili nam błogosławieni kard. Stefan Wyszyński i Matka Róża Czacka, będą rozmawiać uczestnicy sympozjum, które odbędzie się 25 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.

Fot. beatyfikacjamatkielzbietyczackiej.wordpress.com / Instytut Prymasowski

Spotkanie zatytułowane „Przeniknięci blaskiem świętości. Dziedzictwo bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. matki Róży Czackiej” rozpocznie się wspólną modlitwą w czasie Mszy świętej o godz. 8:30, której przewodniczyć będzie bp Piotr Libera.

Od godziny 9:30 rozpocznie się sympozjum, w czasie którego prelegenci będą prezentować poszczególne tematy: „Pasterz i prorok. Aktualność przesłania życia i działalności bł. kard. Stefana Wyszyńskiego” – dr hab. Rafał Łatka (Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej); „Ojciec wolnych ludzi – bł. kard. Stefan Wyszyński nie tylko do młodych” – Paweł Zuchniewicz (dziennikarz, autor książek – w tym książki „Ojciec wolnych ludzi” – reportaży i słuchowisk); „Przez krzyż! Do nieba! Co wyrosło z dzieła życia bł. Elżbiety Czackiej?” – s. Radosława Podgórska (Zgromadzenie Franciszkanek Służebnic Krzyża, Laski). W programie przewidziana jest także wspólna modlitwa popołudniowa oraz świadectwo osoby niewidomej. Spotkanie zakończy dyskusja z udziałem wszystkich prelegentów.

43. Sympozjum Koła Naukowego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku odbędzie się 25 listopada 2021 roku w budynku seminarium. Szczegółowy program spotkania dostępny jest TUTAJ.

Reklama

mat.prasowe,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę