To miejsce objawienia Jezusa św. Faustynie. „Szukajmy umocnienia na adoracji”

Bp Mirosław Milewski przewodniczył mszy świętej dziękczynnej za 25 lat adoracji w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. To w tym miejscu, 90 lat temu, św. s. Faustyna Kowalska po raz pierwszy zobaczyła Jezusa Miłosiernego.

fot. julian_vicente / cathopic

Bp Milewski w czasie mszy w płockim sanktuarium przypomniał bullę „Inefabilis Deus” papieża Piusa IV z 1854 roku, ogłaszającą dogmat o tym, że Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia była wolna od grzechu pierworodnego.

Cztery lata później Maryja powiedziała do Bernadety Soubirous w Lourdes, że jest „Niepokalane Poczęcie”. 8 grudnia 1870 roku papież ogłosił św. Józefa patronem Kościoła Powszechnego – a to także patron Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które sprawuje pieczę nad sanktuarium

Biskup zwrócił uwagę, że wśród zmian, które zachodzą w polskiej religijności, jedna z nich jest wyjątkowo pozytywna: w coraz większej liczbie kościołów adorowany jest Najświętszy Sakrament. To najwłaściwsza odpowiedź na wyzwania obecnych czasów. Wiele miejsc na mapie diecezji jest „rozpromieniona blaskiem Najświętszego Sakramentu”, czemu często towarzyszy dyżur spowiednika w konfesjonale.

Reklama
Reklama

„Szukajmy duchowej pociechy i umocnienia, klęcząc przed Najświętszym Sakramentem”

Podziękował księżom, siostrom zakonnym i wiernym świeckim zaangażowanym w dzieło adoracji, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale też innych miejscach diecezji. Zachęcił duchownych, by nie obawiali się podejmować dzieła adoracji przy współpracy ze świeckimi.

Gdy coraz bardziej nasze miasta i wioski narażone są na duchową pustkę, oazami pełnymi życiodajnej wody stają się kościoły i kaplice z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Szukajmy wszyscy duchowej pociechy i umocnienia w naszej życiowej drodze, klęcząc przed Najświętszym Sakramentem i tak jak Maryja i święty Józef swoje sprawy przynośmy do Jezusa. On realnie i prawdziwie obecny w znaku chleba jest źródłem naszej radości, siłą w dźwiganiu codziennych krzyży i latarnią oświetlającą naszą drogę – głosił bp Milewski.

To szczególne miejsce. Św. Faustyna zobaczyła tu po raz pierwszy Jezusa

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w Płocku zostało ustanowione w miejscu, gdzie 90 lat temu św. s. Faustyna Kowalska po raz pierwszy zobaczyła Jezusa Miłosiernego (22 lutego 1931 roku)

Reklama
Reklama

To miejsce, do którego często przyjeżdżają pielgrzymki z rożnych miejsc na świecie i z Polski. Na modlitwę wstępują też płocczanie, aby adorować Najświętszy Sakrament (codziennie w godz. 7:00-17:00), skorzystać z możliwości spowiedzi, uczestniczyć w Eucharystii czy Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

W tym roku to szczególne miejsce świętuje ćwierćwiecze adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Pieczę nad sanktuarium sprawują siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia (do którego należała św. s. Faustyna Kowalska), z przełożoną domu s. Dianą Kuczek ISMM. „Każdy może przyjść i zawierzyć Bogu sprawy całego świata i Kościoła, naszej ojczyzny, naszych wspólnot, parafii, miejsc pracy i rodzin. Dziękujemy wszystkich, którzy włączają się w dzieło nieustannej adoracji” – napisały siostry z okazji wspólnego dziękczynienia.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę