Nasze projekty

Dziś startują XX Targi Wydawców Katolickich

Jubileuszowe, XX Targi Wydawców Katolickich rozpoczną się dziś w warszawskich Arkadach Kubickiego. W tegorocznej imprezie weźmie udział ponad 160 wydawnictw z Polski i pięciu innych krajów: Watykanu, Włoch, Słowacji, Francji i Niemiec. Oprócz książek zaprezentowane zostaną wydawnictwa elektroniczne, a także portale internetowe i telewizje nadające w sieci.

Reklama

Głównym motywem czterodniowego wydarzenia będzie postać i nauczanie błogosławionego Jana Pawła II. Po raz kolejny zostaną przyznane Feniksy za najlepsze publikacje w 2013 roku.

 

Uroczyste rozpoczęcie imprezy odbędzie się o godz. 12.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Obecni będą m.in. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

Reklama

Dziś startują XX Targi Wydawców Katolickich

"O ile w 2013 roku o wyróżnienia SWK ubiegały się publikacje ponad 40 wydawnictw, w 2014 roku swoje tytuły zgłosiło aż 68 oficyn, co czyni Nagrodę FENIKS jeszcze bardziej reprezentatywną dla całego rynku wydawnictw religijnych niż dotychczas" – zaznacza rzecznik Targów, Paweł Waszczyk.

 

Reklama

Tegoroczne Targi, organizowane w przede dniu kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, będą szczególnie odwoływać się do nauczania papieża Wojtyły.

 

Podczas Targów odbędzie się kilka szczególnie interesujących prezentacji wydawniczych. Już dziś swoją polska premierę będzie miała książka Andrei Riccardiego "Jan Paweł II. Biografia". Autor jest m.in. założycielem słynnej już, rzymskiej Wspólnoty św. Idziego, skuteczne angażującej się w rozwiązywanie konfliktów zbrojnych na całym świecie. Wydawca książki jest Edycja Świętego Pawła.

Reklama

 

Natomiast w piątek, 4 kwietnia odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Nello Scavo, autora głośnej książki „Lista Bergoglio. Ocaleni przez Franciszka w czasach dyktatury”. Polska wersja ukazała się nakładem Wydawnictwo Jedność.

 

Watykańskie wydawnictwo Libreria Editrice Vaticana, obok nauczania Papieża z Polski zaproponuje czytelnikom publikacje Benedykta XVI i Franciszka. Swoje stoiska będą miały także media katolickie.

 

Obok prezentacji oferty wydawniczej odbędzie się szereg spotkań z autorami, projekcje filmowe i debaty. Od piątku do niedzieli w sali kinowej Zamku Królewskiego oglądać będzie można filmy dokumentalne o tematyce religijnej. Pokazane zostaną takie obrazy jak: „Nasz profesor papieżem” Grzegorza Linkowskiego, czy „Moje życie dla Niego” Ewy Święcińskiej

 

Odbędzie się kilkadziesiąt spotkań z autorami. W Arkadach Kubickiego spotkać będzie można o. Jacka Salija, prof. Jerzego Woy-Wojciechowskiego, Małgorzatę i Tomasza Terlikowskich, ks. prof. Pawła Bortkiewicza, Grzegorza Polaka, ks. Dariusza Oko, czy Tomasza Sakiewicz.

 

Piątek, 4 kwietnia, będzie przebiegał na Targach pod hasłem „Dzień Młodzieży: Papież i młodzież – razem”. W programie nie zabraknie punktów poświęconych temu zagadnieniu.

 

Kolejny dzień targów, sobota 5 kwietnia, upłynie pod hasłem „Rodzinne czytanie książek”. Na trzy tygodnie przed kanonizacją Jana Pawła II organizatorzy Targów zapraszają na Wielkie Czytanie „Quo vadis”, podczas którego uczniowie Szkoły dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia Sternik wraz ze swoim ojcami będą czytać fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza.

 

W dniach 4-6 kwietnia przez cały dzień targowej imprezy w Sali Kinowej Zamku Królewskiego wyświetlane będą dokumentalne produkcje filmowe o tematyce religijnej. Na repertuar ten złożą się m.in. filmy poświęcone życiu i dokonaniom papieża Jana Pawła II.

 

W niedzielę, 6 kwietnia o godz. 9.30 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w katedrze Świętego Floriana i Świętego Michała Archanioła na warszawskiej Pradze w intencji wydawców, autorów i mediów w Polsce. Liturgii przewodniczyć będzie bp Wojciech Polak, sekretarz generalny KEP.

 

Targi Wydawców Katolickich są inicjatywą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Organizowane od 1995 roku skupiają większość kościelnych wydawnictw i mediów.

 

Szczegóły na stronie internetowej Organizatora: www.swk.pl


tk, rl / Warszawa (KAI)

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę