Nasze projekty

Dzieci Królestwa. Zapowiedź

Biskup Grzegorz Ryś w roli przewodnika po królestwie „nie z tego świata”, choć NA TYM ŚWIECIE. Królestwo Boże jest pod ręką

Reklama

Książka jest zredagowanym zapisem rekolekcji adwentowych, wygłoszonych przez biskupa Grzegorza Rysia we wrocławskim Duszpasterstwie Akademickim „Maciejówka” oraz na spotkaniach w Krakowie, w grudniu 2013 roku, w ramach cyklu „Ekumeniczna ewangelizacjana na barce”. Całość uzupełnia rozmowa z autorem przeprowadzona w październiku 2014 roku.

 

To nie jest bajka o grzecznych chłopcach i dziewczynkach. To mocna do bólu… duchowa literatura faktu.

Reklama

 

Biskup Grzegorz Ryś w roli przewodnika po królestwie „nie z tego świata”, choć NA TYM ŚWIECIE. Królestwo Boże jest pod ręką. Nie jest nam dane od razu w całości. To rzeczywistość, która ma rosnąć razem z człowiekiem. To jest pewien wybór, przed którym stoimy: albo wypełnię w życiu najgłębszą prawdę o sobie samym, albo jej zaprzeczę z całą konsekwencją, do tego stopnia, że znajdę się poza własnym domem. Dziecko królestwa może zostać wyrzucone za drzwi domu, którego jest dziedzicem.

Dzieci Królestwa. Zapowiedź

Reklama

Bp Grzegorz Ryś – (ur. 9 lutego 1964 r.) biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, popularny rekolekcjonista, autor książek osadzonych głęboko w Piśmie Świętym. Wybitny historyk Kościoła, specjalizuje się zwłaszcza w historii średniowiecza. Przez kilka lat był dyrektorem Archiwum Metropolitalnego na Wawelu, później rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Od szeregu lat związany najpierw z Ruchem Światło-Życie, później również z Drogą Neokatechumenalną. Publicysta, naukowiec i jednocześnie pasjonat pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Szczególnie ceni sobie obecność małych wspólnot w  Kościele. Jako biskup został szefem Zespołu do spraw Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski.

 

„Moc w słabości” („Virtus in infirmitate”) to jego biskupia dewiza.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę