Nasze projekty
Ateny – fragment Partenonu | Fot. ks. Waldemar Chrostowski

Książka „Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła.”

Nowe, rozszerzone wydanie książki, pomaga zrozumieć czytelnikowi wybory, których dokonywał św. Paweł.

Reklama

To nie tylko szczegółowy opis życia Apostoła Narodów na tle realiów epoki, w której żył, lecz także duchowy fresk ukazujący jego osobowość oraz misję i dzieło, które pozostawił – zapowiadają wydawcy książki.

Poczynając od dzieciństwa w Tarsie, poprzez młodość w Jerozolimie, przemianę pod Damaszkiem i wytężoną działalność misyjną, książka pomaga zrozumieć Czytelnikowi wybory, których niestrudzenie dokonywał św. Paweł, zwłaszcza gdy stał się apostołem Jezusa Chrystusa i mężnie głosił Dobrą Nowinę. Ukazując narastające napięcia i konflikty, przedstawia jego wrogów oraz fałszywe oskarżenia i donosy, a także pełne niebezpieczeństw podróże, uwięzienie w Jerozolimie i Cezarei Nadmorskiej, dramatyczną podróż do Rzymu i męczeńską śmierć w Rzymie.

W Drugim Liście do Tymoteusza, przeczuwając bliską śmierć, św. Paweł napisał: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Dzięki książce ks. prof. W. Chrostowskiego uzyskujemy pewność, że św. Paweł jeszcze „nie ukończył biegu”, bo jego dzieło cały czas promieniuje z wielką mocą.

Reklama

Nowe, rozszerzone wydanie książki „Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła.” zostało opatrzone znaczną ilością zdjęć oraz ilustracji, w tym map. Autorem przeważającej części zdjęć do książki jest ks. prof. Waldemar Chrostowski. Fotografie zostały wykonane podczas licznych pielgrzymek autora publikacji do miejsc w których przebywał św. Paweł.

 Odkryj miejsca w których żył i ewangelizował św. Paweł!

Zdjęcia pochodzą z książki „Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła.”

Reklama

Ks. Prof. Waldemar Chrostowski
Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła

W Drugim Liście do Tymoteusza, przeczuwając bliską śmierć, św. Paweł napisał: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Dzięki książce ks. prof. W. Chrostowskiego uzyskujemy pewność, że św. Paweł jeszcze „nie ukończył biegu”, bo jego dzieło cały czas promieniuje z wielką mocą.

KUP KSIĄŻKĘ>>>

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę