Jak zostać dżentelmenem? Mądry poradnik w formie komiksu

Choć tytuł sugeruje czytelnika płci męskiej, nie dajcie się zwieść. "Jak zostać dżentelmenem w 30 dni" czyli kolejna książka popularnego autora ks. Janusza Stańczuka jest tak samo świetna dla dziewczyn, jak i dla chłopaków.

Reklama

„Jak zostać dżentelmenem w 30 dni” to kontynuacja wcześniejszej książki ks. Stańczuka „Savoir-vivre dla dzieci”. Tym razem jednak autor nie skupia się na zewnętrznych zasadach zachowania, ale zaprasza czytelników do podróży głębiej: do tego, co leży u podłoża savoir-viveru, do zasad płynących z serca. Za pomocą rysunków Wojciecha Siwika, ułożonych w komiks, opowiada 30 historii mówiących o takich wartościach jak dyskrecja, wyrzeczenie, prawdomówność, punktualność czy ofiarność. To nie tylko cechy dżentelmena – w potocznym rozumieniu tego słowa, ale cechy człowieka „łagodnego, szlachetnego, życzliwego”, którego określa łaciński źródłosłów angielskiego wyrażenia. Autor przekonuje, że kimś takim można się stać niezależnie od płci czy pochodzenia.

Nikt nie może zostać dżentelmenem raz na zawsze. Trzeba stawać się nim codziennie. Każdy spotkany człowiek, każde wydarzenie wymagają uwagi i mądrego postępowania

– przekonuje ks. Janusz Stańczuk we wstępie.

Reklama
Reklama

Każda z wymienionych w książce wartości ma swój krótki wstęp, historyjkę pokazującą na przykładzie istotę danego zagadnienia oraz krótkie podsumowanie. W opowiadaniu o „uczciwości” poznajemy chłopca, który znalazł w parku złotą obrączkę i zastanawia się, czy może ją sprzedać. W temacie „bezinteresowności” poznajemy chłopaka, który szuka zaginionego psa dla obcych ludzi, zaś przy „Kulturze języka” poznajemy historię z papugą przyniesioną do klasy, która.. powtarzała zbyt wiele z języka swoich właścicieli. Przy „Współczuciu” poznajemy śmiertelnie chorego chłopca, który rysuje kwiaty dla Pana Boga w podziękowaniu za każdy dzień swojego życia.

Wszystkie historie są skonstruowane z humorem i bazują na codziennym życiu dzieci i młodzieży. Komiksowa forma jest od pierwszych stron wciągająca. Gdy dałam książkę do poczytania mojej zafascynowanej mangami 11-latce – nie mogła się oderwać. 

Reklama
Reklama

Ks. Janusz Stańczuk jest kapłanem archidiecezji warszawskiej, redaktorem naczelnym miesięcznika „Tak Rodzinie”, wykładowcą na PWTW w Warszawie i autorem wielu książek dla dzieci, m.in. wspomnianej „Savoir-vivere dla dzieci”, „Oni spotkali Jezusa”, „Z punktu widzenia komputera” i wielu baśni.

Stacja7 jest patronem medialnym najnowszej książki „Jak zostać dżentelmenem w 30 dni”.

Reklama

Jak zostać dżentelmenem w 30 dni

Ks. Janusz Stańczuk

Wydawnictwo Sióstr Loretanek Warszawa 2019

liczba stron: 192

Kup na Dobroci.pl>>

 

 

 

Anna Druś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę