Nasze projekty
Fot. Materiały Wydawnictwa Esprit

„Dobro i zło. Biblia w komiksie”. Książka, która cię wciągnie!

“Dobro i zło. Biblia w komiksie” to komiks obowiązkowy dla fanów Marvela i osób wierzących! Poznaj niezwykłą historię Bożego działania w życiu twórców tej książki!

Reklama

„Dobro i zło. Biblia w komiksie” to powieść graficzna, która sprawdzi się jako wakacyjna lektura dla młodzieży i dorosłych. Komiks jest kompaktowy i lekki, z łatwością mieści się w plecaku. Prezentując historie biblijne w przystępnej formie, oferuje nie tylko wartość duchową i edukacyjną, ale także dostarcza rozrywki.

Jak powstała Biblia w komiksie, czyli historia jednego marzenia

Z nadejściem nowego milenium ewangelista i autor Michael Pearl otrzymał nową wizję szerzenia Ewangelii. Chcąc zareagować na trudności dotyczące komunikacji z różnymi grupami językowymi i ludźmi mającymi problemy z czytaniem, marzył o tym, by przekazać im przesłanie o Chrystusie za pomocą formatu powieści graficznej.

Mimo że Michael i jego żona Debi przez ponad czterdzieści lat wspierali różne misje, jego troska o międzykulturową komunikację wzrosła, gdy ich córka rozpoczęła służbę wśród prymitywnego ludu w dalekich górach w Papui Nowej Gwinei. Potrzebowała historii biblijnej w prostej formie, która jasno przemówiłaby do ludu Kumboi, ale jedyna dostępna wówczas sztuka była albo kiepska, albo za droga. Nagła potrzeba córki łączyła się z wizją Michaela Pearla, dlatego też skontaktował się on z niezwykle utalentowanym i doświadczonym artystą pracującym dla Marvel Comics – Dannym Bulanadim.

Reklama

Gdy Bóg zmienia życie artysty, zaczynają dziać się cuda!

Bóg działał w życiu Danny’ego i kilka lat wcześniej Danny się nawrócił. Jako że nie czuł się dobrze, tworząc komiksy takie jak dotychczas, odszedł z firmy Marvel i podjął pracę nocnego stróża w San Francisco. Michael zaoferował Danny’emu możliwość powrotu do rysunku i tak wspólnie przygotowali „Dobro i zło”, czyli prezentację Bożego dzieła zbawienia ludzkości – od grzechu w Księdze Rodzaju do Apokalipsy – w formie powieści graficznej. Po stworzeniu wersji czarno-białej połączyli siły z ilustratorem Clintem Cearleyem, żeby dodać do niej wspaniałego koloru, który nadaje tej książce życia.

Mimo że nie ma w niej kilku znanych historii biblijnych (na przykład tej o Dawidzie i Goliacie), ta chronologiczna prezentacja Starego Testamentu daje tło, którego potrzebujesz, żeby pojąć rzeczywistość Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba oraz nowotestamentowych apostołów, a także konieczność bycia zbawionym przez Jezusa Chrystusa.

Biblia w komiksie dostępna w ponad 40 językach!

Od premiery pierwszego wydania w 2008 roku „Dobro i zło” cieszy i edukuje czytelników mówiących po angielsku i – zgodnie z pierwotnym założeniem – znacząco przyczynia się do sukcesów na płaszczyźnie komunikacji międzykulturowej. Obecnie książka jest dostępna w ponad czterdziestu językach – między innymi w hiszpańskim, ukraińskim, laotańskim, tajskim, hmong, burmskim, cebuańskim, kareńskim i wa – a na jej podstawie powstała trzynastoodcinkowa animacja.

Reklama

Co więcej, „Dobro i zło” jest przyjmowane w miejscach zamkniętych na Ewangelię. To wciągające, energetyczne dzieło przemawia nawet do hindusów i muzułmanów i można je znaleźć na najodleglejszych przydrożnych stoiskach na świecie.

dalszy ciąg tekstu pod filmem

Reklama

Współczesne misje już nigdy nie będą takie same

W 2015 roku marzenie Michaela Pearla doprowadziło do powstania Good and Evil International, organizacji, która skupia się na szerszej dystrybucji książki i DVD oraz innych innowacyjnych produktach mówiących o Ewangelii za pomocą technologii XXI wieku. Dzięki „Dobru i złu” współczesne misje już nigdy nie będą takie same; gdy zanurzysz się w tę biblijną przygodę, zadziwisz się tym, co w niej znajdziesz.

Oryginalne wersje wszystkich historii z „Dobra i zła” są zawarte w Biblii. Odnośniki do tych graficznych opowieści znajdują się na dole każdej strony, możesz więc do nich zajrzeć i przeczytać każdą z tych historii w Piśmie Świętym.

„Dobro i zło” niesie Dobrą Nowinę z mocą!

Jak opowiedzieć ludziom najważniejszą historia dla świata, pełną wyjątkowych zwrotów akcji, dającą nadzieję i zachwycającą miłością? Odpowiedź jest prosta: obrazem, który odda jej głębię! „Dobro i zło” niesie Dobrą Nowinę z mocą, jakiej potrzeba czytelnikowi! Chociaż wszyscy znamy radosny finał historii zbawienia świata, wielu bohaterów odkryjemy na nowo, a wydarzenia o których słyszeliśmy wielokrotnie, poruszą nasze serca! – pisze Weronika Kostrzewa, dziennikarka i mama.

Nie ma bardziej epickiej opowieści niż historia zbawienia. Są w nią wpisane losy nie tylko pojedynczego człowieka, ale i całych narodów. Ludzkie pragnienia bezpieczeństwa i spokoju zderzają się z ogromnymi namiętnościami i walką o władzę. Okresy pokoju przerywane są wielkimi wojnami albo pojedynczymi bitwami o duszę człowieka, w których stawką jest życie wieczne. To doskonały materiał na spektakularną narrację rodem z superbohaterskich komiksów. Nie zawiedziecie się! – dodaje Marcin Perfuński, twórca internetowy, tata pięciu córek, teolog.

Michael Pearl
Dobro i zło. Biblia w komiksie

Przenieś się w czasie, by razem z biblijnymi bohaterami uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach Starego i Nowego Testamentu. Pobudź wyobraźnię i ożyw swoją wiarę. Przeżyj walkę dobra ze złem i zrozum historię zbawienia.
KUP KSIĄŻKĘ>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę