Nasze projekty

Co widać z okna Agaty Puścikowskiej?

Co widać „Z mojego okna”? Życie! Życie widać! - tak zaczyna swoją najnowszą książkę Agata Puścikowska, dziennikarka "Gościa Niedzielnego" regularnie publikująca w nim felietony "Z mojego okna". Zbiór najbardziej ponadczasowych składa się właśnie na tę książkę.

Reklama

„Agata w swoich felietonach regularnie udowadnia, że poglądów nie trzeba wcale przyjmować pakietowo. Teksty w tym zbiorze bywają wzruszające, czasem drażniące, częściej odnajduję w nich bliskie mi poglądy, ale czasem mam ochotę na polemikę. Ponad wszystko jednak są to felietony nieoczywiste. Dlatego tak ciekawe!” – napisał po przeczytaniu tego zbioru felietonów Krzysztof Skórzyński, dziennikarz telewizyjny.

„Agata uczy mnie dystansu do życia, do siebie samej, do wszystkiego co robię… Pomaga mi nie napinać się tam, gdzie nie jest to tak bardzo potrzebne. Jednocześnie zawstydza elastycznością swojego czasu. W zasadzie codziennie zadaję sobie pytania: jak ona to wszystko robi? kiedy ona to wszystko robi? Takie są także jej felietony, pełne dystansu do świata, mądre, zarażające energią i dynamiką. W nich po prostu dzieje się życie.” – mówi Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji 7.

Z kolei s. Jolanta Glapka RSCJ przyznaje, że felietony Agaty czyta, gdy jest jej smutno, lub „gdy mam ochotę spojrzeć na świat nieco innymi oczami: matki, żony, kobiety spełnionej. Patrzę przez okno Agaty razem z nią, i sama się uśmiecham”.

Reklama
Reklama

Sama Agata Puścikowska opowiada we Wstępie, że do wydania tych felietonów w formie książki trzeba ją było namawiać. Przede wszystkim czytelnicy, przy różnych okazjach prosząc o łatwy dostęp do jej pisania za pomocą książki. Ostatecznie także namówiło dziennikarkę Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej Unitas.

Dla Czytelników ważne jest, że problemy – rodzinne, społeczne, większe i mniejsze, są doświadczeniem wielu z nas. A może nawet wszystkich. I fakt, że coś się wali i pali, i nie wychodzi, i jest kiepsko czasem, nie powoduje… końca świata. Nadal jesteśmy fajnymi ludźmi, nadal się rozwijamy, nadal popełniamy błędy i nadal kochamy. I nadal jesteśmy na dobrej drodze. Chociaż wyboistej.

– pisze Agata Puścikowska we wstępie. 

Reklama
Reklama

Felietony podzielono na dwie grupy tematyczne: te dotyczące „kościelnych spraw” i te dotyczące „spraw ludzkich”. O czym konkretnie pisze Agata Puścikowska? O szalonych siostrach-pingwinach, które wybudowały piękny dom dla niepełnosprawnych chłopaków poruszając miliony serc Polaków; o chrztach, ślubach i pierwszych Komuniach, o „opalaniu” przed Najświętszym Sakramentem, o szukaniu Pana Boga w codzienności. 

Książkę będzie można kupić na Targach Wydawców Katolickich w Warszawie. Agata Puścikowska zaprasza również swoich Czytelników – obecnych i przyszłych – na spotkanie autorskie, które odbędzie się w piątek, 5 kwietnia o godz. 15:00 w namiocie przed Arkadami Kubickiego podczas Targów.

Reklama

 

 

 

 

Agata Puścikowska

Z mojego okna

Wydawnictwo Unitas 2019

 

 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę