Nasze projekty

Wszystko co czynił, czynił dla Niej

Tylko ludzie wielcy, posiadają taką cechę, że ich nauka jest ponadczasowa. Tylko Mistrzowie mają taką właściwość, że przez dziesiątki lat ich przesłanie jest ciągle żywe i aktualne

Reklama

Gdy będę w więzieniu, a powiedzą wam, że Prymas zdradził sprawy Boże – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas ma nieczyste ręce – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas stchórzył – nie wierzcie. Gdy będą mówili, że Prymas działa przeciwko narodowi i własnej Ojczyźnie – nie wierzcie.

Nie uwierzyliśmy.

Nawet nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Tłumy gromadzące się wszędzie, gdzie tylko trafiała Jego nauka ale również tam, gdzie była blokowana, świadczyły i świadczą o tym, że żadna siła nie zmusi nas, byśmy nie postawili na Niego, na Naszego Prymasa Tysiąclecia, który bez wątpienia kochał Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynił dla Kościoła, czynił dla niej.

Reklama
Reklama


Wszyscy znamy Jego miłość do Ojczyzny i własnego Narodu, Wszyscy znamy odwagę i niezłomność. Wiemy, że był gigantem Kościoła, dowódcą wygranych bitew, liderem Narodu i punktem odniesienia – jak pisze Alina Petrowa – Wasilewicz w swoim artykule: Lider Narodu. Punkt Odniesienia

Wszyscy wiemy, że był prawdziwym Ojcem, opiekunem, niezłomnym strażnikiem wartości. Ale także pokornym sługą Maryi i wiernym rycerzem Pana Boga.

 To w czym ciągle mamy braki to świadomość – o czym czasem może zapominamy – że każdy dzień przeżywał także zwyczajnie. Jak każdy z nas. Przeżywał radości i smutki, szczęście bycia z innymi i bolesną samotność. Przeżywał bezsilność ale także chwile chwały, gdy udało się chociaż o krok pójść do przodu.

Reklama
Reklama

Prymas – Człowiek, żyjący każdym dniem. Prymas – Człowiek borykający się z każdą chwilą, godziną, dniem, tygodniem – takiego Prymasa Tysiąclecia poznamy z Jego osobistych zapisków, które prowadził przez 33 lata, aż do śmierci (>>> Jeden dzień z życia Prymasa). Dzięki temu, że właśnie zaczną się ukazywać kolejne z 27. tomów Pro Memoria – zapisków, które wychodziły spod ręki Prymasa każdego dnia, będziemy mogli poznać Go bliżej. Może jeszcze bardziej zrozumieć. Może jeszcze bardziej podziwiać.

Dziś z tej okazji wracamy do Jego nauki. I znów ciężko uwierzyć, że wszystko co mówił do naszych pradziadków, dziadków, rodziców jest nadal tak bardzo aktualne. Słowa, które kierował do studentów, dziewcząt i chłopców brzmią dziś, jak gdyby właśnie je wypowiedział. (>>> 7 drogowskazów dla Polskiej Dziewczyny od Prymasa Wyszyńskiego, >>> 7 drogowskazów dla Polskiego Mężczyzny od Prymasa Wyszyńskiego)

Tylko ludzie wielcy, posiadają taką cechę, że ich nauka jest ponadczasowa. Tylko Mistrzowie mają taką właściwość, że przez dziesiątki lat ich przesłanie jest ciągle żywe i aktualne. Tylko Prorocy są w stanie tak celnie trafiać do serca ludzi żyjących dziesiątki lat po nich.

Reklama

Dziś możemy się cieszyć, że wszystko co wyszło spod ręki Mistrza – Prymasa Wyszyńskiego, niedługo trafi w nasze ręce i będzie mogło przynosić dobre owoce (>>> Pro memoria. Zapiski tysiąclecia).

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę