Nasze projekty

„Chleb z nieba”: Film o tym, co niewidzialne

Dwójka bezdomnych z ulic Mediolanu znajduje w śmietniku niemowlę. Gdy chcą mu pomóc szybko okazuje się, że... dziecko jest dla niektórych ludzi niewidzialne. Tak zaczyna się historia opowiadana przez film "Chleb z nieba", który 16 listopada wejdzie do naszych kin.

Reklama

Wyprodukowany i wyreżyserowany przez Włochów film opowiada historię Lilli i Annibale – pary bezdomnych, zamieszkujących ulice Mediolanu. W Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Gdy zabierają go do najbliższego szpitala okazuje się, że ani lekarze, ani pielęgniarki… nie widzą dziecka! Wkrótce okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje tę różnicę między ludźmi? Jak rozwikłać tę niezwykłą zagadkę i zrozumieć, co sprawia, że jedni mogą go zobaczyć, a inni nie? Jedno jest pewne – malec jest posłańcem prawdy, która musi się rozprzestrzeniać.

Reżyserem „Chleba z nieba” jest Giovanni Bedeschi. Scenariusz zaś napisali Sergio Rodriguez i Franco Dipietro. Reżyser zdradza, że do opowiedzenia tej historii skłoniły go własne doświadczenia z wolontariatu w organizacji katolickiej pomagającej bezdomnym. – W ramach mojej posługi w kuchni prowadzonej dla bezdomnych przez Opera San Francesco spotkałem wielu ludzi z bardzo niefortunnymi historiami i takimi wydarzeniami w ich życiu, które sprawiły, że stracili oni swoją niezależność i kierunek w codzienności. Nauczyłem się dawać tym ludziom komfort w postaci uśmiechu lub prostego, miłego słowa, takiego jak „dobry wieczór”, lub klepnięcia po plecach, aby mogli odczuć, że nie są sami na świecie – mówi Giovanni Bedesch.

Cały dochód z filmu chce przekazać właśnie na pomoc bezdomnym. 

Reklama
Reklama

„Chleb z nieba” wchodzi na ekrany polskich kin już 16 listopada, a Stacja7 jest jednym z jego patronów medialnych. 

Zobacz trailer tego niezwykłego obrazu:

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite