Większość Polaków dobrze wspomina dzieciństwo

Aż 85 procent badanych dobrze wspomina swoje dzieciństwo – wynika z sondażu TNS Polska. Badanie „Wspomnienia z dzieciństwa - dzisiaj i dwadzieścia lat temu" zostało przeprowadzone w połowie stycznia, informuje Polska Agencja Prasowa. A trzy czwarte respondentów chciałoby mieć taką rodzinę, jaką tworzyli ich rodzice.

Reklama

Ponad 80 procent badanych uważa, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny i docenia starania rodziców, którzy są dla nich wzorem tego, jak budować własne relacje ze współmałżonkiem oraz z dziećmi.

 

Połowa badanych Polaków uważa, że więcej zawdzięcza matce niż ojcu. W porównaniu z wynikami z 1994 roku, dziś zdecydowanie mniej osób deklaruje, że rodzice dbali o to, by chodzili na nabożeństwa. 20 lat temu było to 88 procent, dziś – 75 procent badanych.

Reklama

 

Szczególnie miło wspólne wyjazdy wakacyjne z rodziną wspomina ponad 60 procent przebadanych. W 1994 roku prawie 70 procent ankietowanych zadeklarowało, że zostali wychowani w dużej dyscyplinie i posłuszeństwie. W  tym roku odsetek ten spadł, ale wciąż jest to zdecydowana większość Polaków – 63 procent.

 

Reklama

Badanie przeprowadzono w ubiegłym miesiącu na reprezentatywnej próbie tysiąca mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę