Nasze projekty

Bestsellerowy Szymon

Najnowsza książka Szymona Hołowni "Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie" otrzymała nagrodę "Bestseller Empiku" w kategorii nauki humanistyczne. Gratulujemy!!!

Reklama

22 stycznia podczas gali w warszawskim Forcie Sokolnickim odbyło się doroczne wręczenie Bestsellerów Empiku – nagród dla najlepiej sprzedających się tytułów w 2012 roku. Ze względu na zasięg i udział sieci Empik w rynku,  a także trudność w oszacowaniu sprzedaży w pozostałych kanałach dystrybucji nagrody te uważane są przez branżę wydawniczą za najbardziej prestiżowe.

 

Miło nam poinformować, że w kategorii Humanistyka niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Szymon Hołownia i jego książka Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie. Warte podkreślenia, że książka Szymona ukazała się w listopadzie i na swój wynik sprzedażowy pracowała zaledwie półtora miesiąca, a mimo to zdystansowała tytuły, które ukazały się wcześniej. Dużym zaskoczeniem była nominacja dla książki Bóg, kasa i rock’n’roll  Szymona Hołowni i Marcina Prokopa, która drugi rok z rzędu zakwalifikowała się do finałowej piątki. To rzadki ewenement, ukazujący siłę tego tytułu.

Reklama
Reklama

 

Odbierając nagrodę Szymon Hołownia serdecznie podziękował czytelnikom, którym zawdzięcza wygraną. Last minute jest w jego dorobku pozycją wyjątkową, owocem wielu miesięcy podróży i przygotowań. Barbara Kęsek, Dyrektor Wydawniczy Znaku, zauważyła, że książki Szymona są dowodem na to, że można pisać o sprawach wiary w sposób przystępny i ciekawy, zyskując przy tym rzesze wiernych czytelników.

Bestsellerowy Szymon

Reklama
Reklama

"Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie" to fascynujący wyścig z czasem przez wszystkie kontynenty – Szymon Hołownia w poszukiwaniu żywej wiary dociera aż do Australii i odległych wysp Oceanii. Spotyka wyznawców Chrystusa w Hongkongu i w Turkmenistanie, w Zambii i w Papui-Nowej Gwinei. Modli się na mszy sprawowanej w wielopoziomowym supermarkecie na Filipinach i w bazie wojskowej US NAVY na Guamie. Kardynał Maradiaga, kandydat na papieża, pilotuje dla niego śmigłowiec w Hondurasie, a przypominający Buddę taksówkarz w Bhutanie wyznaje wiarę na jednym z najostrzejszych zakrętów himalajskich bezdroży. W książce LAST MINUTE przemilczana zostaje tylko jedna kwestia: miejsce pobytu Koptyjki Miriam, na którą wydano w Egipcie za porzucenie islamu WYROK ŚMIERCI.

„Czy ktoś wierzy, czy nie, czyta się wybornie. Jak dla mnie – najlepsza rzecz Szymona”Marcin Prokop

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite