Nasze projekty
Fot. Road Trip with Raj/Unsplash

„Bóg zamienił moją nienawiść do taty we współczucie”. Wzruszające rozważanie drogi krzyżowej

"Bóg zamienił moją nienawiść do ziemskiego taty we współczucie i zachęcił do modlitwy – wtedy powiedziałem: Panie Jezu, jeśli Ty nie uwolnisz mojego taty, to nic się nie zmieni, bo nikt z ludzi nie jest w stanie już mu pomóc – wielu próbowało – to jest silniejsze od niego." Rozważanie przygotował funkcjonariusz Straży Granicznej, syn byłego alkoholika.

Reklama

Rozważanie Drogi Krzyżowej „Podnieś się” przygotowane przez Wojsko Polskie

„Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi.” (Rz 3,23-25)

Przez wiele lat myślałem, że jestem dobrym człowiekiem i nie mam problemu z grzechem. W tym fałszywym przekonaniu utwierdzało mnie porównywanie się do taty, który był uzależniony od alkoholu, a jego grzech był widoczny dla rodziny i sąsiadów. Myślałem: „To on potrzebuje nawrócenia i przemiany – nie ja, który dobrze się uczę i nie sprawiam problemów wychowawczych”. Tymczasem w moim życiu było wiele ukrytych grzechów i nałogów, a w sercu nienawiść i pycha.

Reklama

Dopiero kiedy pierwszy raz, nieprzymuszony przez nikogo, zacząłem czytać Słowo Boże, dzięki Duchowi Świętemu, który przekonuje o „grzechu, sprawiedliwości i sądzie”, jak w lustrze zobaczyłem swój prawdziwy stan. Na szczęście oprócz diagnozy Ojciec w Niebie daje także rozwiązanie. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.” 

CZYTAJ: CZAS WALKI – przebaczenie kontra gniew

Kiedy to przyjąłem, Bóg zamienił moją nienawiść do ziemskiego taty we współczucie i zachęcił do modlitwy – wtedy powiedziałem: „Panie Jezu, jeśli Ty nie uwolnisz mojego taty, to nic się nie zmieni, bo nikt z ludzi nie jest w stanie już mu pomóc – wielu próbowało – to jest silniejsze od niego”. Wtedy stał się kolejny cud – po pobycie w szpitalu tata przestał pić i przeżył jeszcze ponad 20 lat w dobrym zdrowiu, pojednany z rodziną.

Reklama

Panie Jezu, dziękuję Ci, że z miłości do nas zdecydowałeś się obarczyć naszym cierpieniem. Mimo kolejnego upadku pod krzyżem, dźwigałeś dalej nasze boleści, byłeś chłostany i przebity za nasze grzechy. Wszyscyśmy pobłądziliśmy jak owce, każdy z nas obrócił się ku własnej drodze, ale wierząc Tobie, możemy powrócić na właściwe ścieżki i żyć dla Ciebie.

Posłuchaj w wersji audio:

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę