Nasze projekty
fot. Pexels

Jaki prezent na dzień babci i dziadka?

Co wybrać na prezent dla babci lub dziadka? To ważna decyzja, dlatego warto ją przemyśleć. Babcia i dziadek to nasi najwierniejsi kibice. Ich funkcje to kochanie, przytulanie, opowiadanie historii oraz świadczenie usług kulinarno-opiekuńczych całą dobę. Zwykle to oni coś nam dają: swój czas, swoją miłość, cierpliwość, a często też — mimo skromnych środków — pieniądze. Tym razem możemy odwrócić role, bo zbliża się ich święto. Co kupić babci na prezent? Co kupić dziadkowi, który mówi, że nic nie potrzebuje? Poniżej znajdziecie nasze propozycje.

Reklama

Pomysł na prezent dla babci: dobra książka

Ciekawa lektura to świetna opcja na długie wieczory – i nie tylko. Książka ma tę przewagę nad programami telewizyjnymi, że nie ma w niej przerw na reklamy – a to właśnie one najbardziej denerwują seniorów. 

Jako prezent na dzień babci idealnie nada się modlitewnik dla kobiet. Uwaga — nie jest to książeczka do nabożeństwa. To nowoczesny zbiór inspiracji, przemyśleń i modlitw. Sprawią one, że każdy dzień będzie jaśniejszy, piękniejszy i przeżywany głębiej.

Reklama

Poza tym to naprawdę ładna książka: kobieca, zgrabna, przyciągająca wzrok. Jeśli nasza Babcia wyciągnie takie cudo w towarzystwie innych babć, będzie mogła zadać szyku…

Pomysł na prezent: koszulka

Babcie są naszymi powierniczkami i opiekunkami, a jeśli trzeba, stoją za nami murem (często wbrew własnym dzieciom, co dowodzi, że z każdym kolejnym pokoleniem miłość jest coraz większa, a zasady — to tylko luźne wskazówki…)

Szukając pomysłu na prezent dla babci, warto więc rozważyć zakup koszulki z ciekawym printem. Niech cały świat się dowie, że to Kobieta nieziemskich obyczajów. Taki ciuch przyda się nie tylko do zabaw z wnukami, ale też na wyjście do parku, lasu, czy na zakupy. Miękka, oddychająca tkanina bawełniana zapewnia wysoki komfort noszenia, a napis, cóż… mówi samą prawdę.

Reklama

Pomysł na prezent dla dziadka: podręcznik

OK, a co z prezentem dla dziadka? Mężczyźnie zawsze trochę trudniej jest coś podarować, tym bardziej, gdy nie jest już młodzieńcem. Wtedy zwykle ma swój skromny, męski świat i może się wydawać, że brak w nim miejsca na ekstrawagancje wychodzące poza tradycyjne skarpety. 

Na szczęście jest to pogląd zupełnie błędny. Szukając prezentu na dzień dziadka, warto rozważyć… podręcznik. Tak, dziadek wie już wszystko. Mimo to z pewnością przyda mu się mała ściąga. Książka “Jutro Święto” to nie jest lektura “do przeczytania” — tylko do zaglądania i inspirowania. Dzięki niej, jako nestor rodu, będzie mógł podeprzeć się konkretnym cytatem, prowadzić rodzinę i organizować świętowanie nie tylko w tym wymiarze praktycznym, ale przede wszystkim — duchowym. Ciekawa opcja, prawda?

ac/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę