Nasze projekty

Szlak przez pobojowisko

Tylko Chrystus daje światło, prawo i jest gwarancją prawdy. Trzeba wzmacniać ten religijny przekaz. Trzeba go głosić młodym, starym i sobie nawzajem

Reklama

Świat który nas otacza zaczyna coraz częściej nas osaczać. Nie tylko przypomina, ale też staje się pobojowiskiem, dodatkowo pełnym duchowych wykrotów. Niby tyle się w nim dzieje i zdarza – w sensie doczesnym… Właśnie, tylko w takim sensie.

 

Godzina Golgoty wszystko już rozstrzygnęła. Jezus zwyciężył – szatan jest pokonany.

Reklama

 

Jezus zwyciężył jako człowiek, bo jako Bóg, który chce stanąć w szranki w celu ocalenia ludzi musiał stać się człowiekiem. Sam Bóg nie miał nic do zwyciężania. Podjął walkę w naszym imieniu. Bóg pochylił się nad nami w Chrystusie. Z powodu naszej nędzy i okrucieństwa grzechu zdecydował, żeby sprawy boskie złączyły się ze sprawami ludzkimi, ale w sposób niezmieszany.

 

Reklama

Trzeba nieustannie korzystać z tej boskiej lekcji raz na zawsze zrobionego porządku. To nie Bóg miesza nam szyki. Nie Chrystus mąci nam w głowach. On daje światło, prawo i jest gwarancją prawdy. Trzeba wzmacniać ten religijny przekaz. Trzeba go głosić młodym, starym, sobie nawzajem, abyśmy wszyscy mieli zapał do odbudowywania ruin na zamieszkanie.

 

Jeśli nasz świat czasem wydaje się nam nie do zamieszkania, wówczas trzeba przyzywać bożej pomocy. Los świata, jeśli nas wogóle zajmuje i martwi, to przecież wcale nie z powodów otrąbianych medialnie. Wcale nie z powodu wyżu demograficznego w drugim ani trzecim świecie. Tym bardziej nie z powodu podawanych teorii, jak ta o ludzkim wpływie na ilość dwutlenku węgla w atmosferze.

Reklama

 

Szlak przez pobojowisko

Czy naprawdę trzeba jeszcze raz, stale i w kółko pisać, że to nie z powodu rozmnażania się ludzi wymiera dumna z siebie Europa? Czy ma sens przypominanie, że nie z powodu praktyk religijnych katolików i mimo wieloletniego zawłaszczania kanałów społecznego przekazu przez ideologów tzw. nowoczesności Polska jest w głębokich kryzysach: gospodarczym, emocjonalnym, moralnym, intelektualnym, zdrowotnym i oświatowym… i wielu innych kryzysach.

 

W takim świecie jest wiele roboty dla uczniów Zmartwychwstałego, bo ten nasz świat jest na tyle nieznośny, na ile pozwalamy sobie i innym na honorowanie pokonanego.

 

Warto przed najważniejszymi świętami naszej wiary zdobyć się na taki dystans, z którego prawda o Zbawieniu Świata przez Chrystusa uderzy nas, popchnie, przestawi, zapiecze w myślach, ukłuje w uszy i oczy. Prawda o Zbawieniu definitywnym.

 

Urobieni, czasem wrabiani, paprani codziennymi rozgrywkami i targowiskiem próżności, umyjmy sobie twarze albo wezwijmy na pomoc Weronikę.

 

Zmęczeni badaniami opinii publicznej i podawaniem wyników tych badań pomódlmy się za Piłata z Pontu i jego gorliwych naśladowców.

 

Zrozpaczeni wobec doświadczanej nazbyt często potęgi kłamstwa i zła zaglądajmy w naszych świątyniach do Bożego Grobu – ale patrzmy nie tylko na upamiętniające tamte wydarzenia figury, zobaczmy żywą Hostię.

 

Szlak przez pobojowisko

Grób był wprawdzie wcześniej wykuty w skale, ale przecież nie dla Chrystusa. Właściciel grobu nie przewidział, że tak nagle się przyda. Pogrzeb nie został należycie odprawiony i nie dopełniono przyjętych zwyczajów – nikt z próbujących zbierać oszalałe myśli i coś sensownie na jutro planować nie mógł wiedzieć, że już nigdy to nie będzie wykonane, ani potrzebne… Dzisiejsze próby pogrzebania Boga trzeba wspierać podpowiedzią, że jeden pośpieszny i prawdziwy pogrzeb Boga już się odbył – na nic to się zdało i zawsze zdaje.

 

Uczniowie wówczas mieli i dzisiaj mają przed sobą nieznaną, ale wyliczoną przez Umęczonego Chrystusa, konkretną ilość godzin, aby hartować się w bólu, pozbierać, opanować strach i niepewność. Także by przypomnieć sobie i rozważyć słowa, których kilka razy wcześniej nieuważnie słuchali – na temat Zmartwychwstania.

 

Musi jeszcze raz spokojnie minąć Szabat – opiewany od wieków przez wersety Biblii jako dzień odpoczynku Boga.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę