Nasze projekty

Anna Artymiak

Dziękowałem za jego wielkie ojcostwo

„Istniało zagrożenie – przynajmniej na tyle, na ile mogłem sobie to wyobrazić – potępienia Papieża Benedykta XVI. Ja natomiast dostrzegam jego heroizm dokładnie w tym, że nie zwracał uwagi na to ryzyko. Był pewien tego, o co Pan go prosił w tamtym momencie” – powiedział ks. prał. Alfred Xuereb.

Boże Narodzenie w Gwardii Szwajcarskiej

Kiedy w Polsce wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki zasiadamy do wigilijnego stołu, dla wielu osób w Watykanie ten wieczór należy do jednych z najbardziej pracowitych w roku.

Papież Franciszek zaskoczył Polaków

Ku zaskoczeniu wszystkich tradycyjną Mszę dla Polaków, o godzinie 7.00 rano, przy grobie bł. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej, odprawił dzisiaj Papież Franciszek. Ojciec Święty mówił, że bez miłości Chrystusa, bez życia tą miłością, bez jej rozeznawania, karmienia się nią, nie można być chrześcijaninem.

Miłosierdzie – drugie imię miłości

O posłudze arcybiskupa Konrada Krajewskiego, papieskiego Jałmużnika oraz historii tego urzędu.

Watykan bez rewolucji

Ksiądz arcybiskup Georg Gänswein, Prefekt Domu Papieskiego o trzech papieżach, braku rewolucji i kanonizacji Jana Pawła II

Kanonizacja Jana Pawła II 27 kwietnia 2014

Papież Franciszek ogłosił rano, w obecności kardynałów przebywających w Rzymie, datę kanonizacji bł. Jana Pawła II – zostanie wyniesiony na ołtarze (wraz z Janem XXIII) 27 kwietnia 2014 roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia formalnie zakończy się jeden z najkrótszych w historii procesów kanonizacyjnych.

Kanonizacja dwóch Papieży

Trzy dni po zatwierdzeniu cudu przez kardynałów i biskupów, dekret promulgował Papież Franciszek. Data kanonizacji tradycyjnie zostanie ogłoszona na konsystorzu. Wśród dekretów została podana także decyzja ogłoszenia świętym Jana XXIII z dyspensą od wymogu drugiego cudu.

Nowoczesne papiestwo

Z Johnem Thavisem, watykanistą, rozmawia Anna Artymiak

Wspieraj nas - złóż darowiznę