Nasze projekty

Kanonizacja dwóch Papieży

Trzy dni po zatwierdzeniu cudu przez kardynałów i biskupów, dekret promulgował Papież Franciszek. Data kanonizacji tradycyjnie zostanie ogłoszona na konsystorzu. Wśród dekretów została podana także decyzja ogłoszenia świętym Jana XXIII z dyspensą od wymogu drugiego cudu.

Reklama

Kanonizacja dwóch Papieży

 Wiele wskazuje, że sprawdza się informacje krążące w prasie włoskiej o kanonizacji dwóch Papieży razem i jeszcze przed końcem roku, zatem można przypuszczać, że potwierdzi się najnowsza hipoteza 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Reklama

Zaledwie 15 minut po zakończeniu konferencji prasowej prezentującej pierwszą encyklikę Franciszka „Lumen Fidei” na temat wiary, ks. Federico Lombardi ponownie zwołał dziennikarzy, by podać do wiadomości decyzje Papieża. W czasie krótkiego briefingu zostało potwierdzone, że chodzi o cud z Kostaryki, ale nie zostały przedstawione oficjalnie żadne szczegóły. W dyplomatyczny sposób rzecznik Watykanu jedynie zaznaczył, że „kanonizacja może nastąpić jeszcze przed końcem roku” i że prawdopodobnie obaj Papieże zostaną kanonizowani razem.

 

Cud, który „wprawi w zdumienie świat”. Tak nieoficjalnie komentowany jest drugi cud wybrany do ponownego potwierdzenia świętości Jana Pawła II. Przypadek dotyczy uzdrowienie z poważnego uszkodzonego mózgu kobiety z Kostaryki, Floribeth Mory, mieszkanki kantonu La Unión w prowincji Cartago. Został wybrany nie tylko ze względu na niewytłumaczalne i niemożliwe z naukowego punktu widzenia uzdrowienie, ale także to, że nastąpił wieczorem 1 maja 2011, czyli dokładnie w dniu, kiedy nastąpiła beatyfikacji Papieża Polaka i to, że przyczynił się do głębokiego nawrócenie rodziny kobiety. 

Reklama

Kanonizacja dwóch Papieży

Pierwszy cud wybrany do beatyfikacji dotyczył uzdrowienia z choroby Parkinsona, na którą sam cierpiał Jan Paweł II, francuskiej zakonnicy Marie Simon Pierre.

 

Reklama

Data konsystorza, w czasie którego Papież ogłosi datę kanonizacji nie jest jeszcze znana. Ostatnia hipoteza pojawiająca się w mediach odnośnie daty uroczystości mówi o 8 grudnia, która ma wyraźny akcent maryjny i odnosi się do Soboru Watykańskiego II, który został zakończony 8 grudnia 1965.

 

Inna propozycją jest także przyszłoroczna Niedziela Miłosierdzia Bożego. O dacie zadecyduje Papież Franciszek, który w najbliższych dniach podejmie decyzje i następnie przekaże swoja propozycje kardynałom zamieszkującym w Rzymie i jego okolicach do oceny. W końcu oficjalnie poda ja w trakcie konsystorza.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę