Nasze projekty

„Okruchy”. Mała książka z wielkopostnymi konkretami

"W tej książce nie znajdziesz ani nauk rekolekcyjnych ani konferencji, ani też rozważań drogi krzyżowej, ale krótkie i konkretne ćwiczenia wielkopostne, które mają nas skłonić do nawrócenia" – wyjaśnia o. Adam Szustak OP, autor książki "Okruchy". To publikacja idealna dla tych, którzy chcą naprawdę wykorzystać wielki post na przemianę serca i są zwolennikami zasady "mniej gadania, więcej robienia".

Reklama

“Okruchy” powstały na bazie internetowych rekolekcji wielkopostnych przygotowanych przez o. Adama Szustaka dla portalu Stacja7. Różnią się jednak od typowych kaznodziejskich propozycji na czas Wielkiego Postu. W tej książce nie znajdziesz ani nauk rekolekcyjnych ani konferencji, ani też rozważań drogi krzyżowej, ale krótkie i konkretne ćwiczenia wielkopostne, które mają nas skłonić do nawrócenia – wyjaśnia o. Adam Szustak OP. – Świadomie rezygnuję z zajmowania się wielkimi tematami teologicznymi czy z wnikliwego komentowania słów Biblii, by skupić się na konkrecie naszego życia, na małych lub trochę większych rzeczach, które możemy zrobić, aby zbliżyć się do Boga – dodaje.


ZOBACZ, JAK WYGLĄDA KSIĄŻKA!


Wychować serce do miłości

Proponowane zadania mają wychowywać serce do miłości Boga i bliźniego, nauczyć wdzięczności. Mogą się wydawać pozornie nieistotne, właśnie jak okruchy: małe gesty życzliwości, chwila uwagi, uśmiech, drobne wyrzeczenie. – Wierzę, że z tych okruchów mogą zrodzić się w nas wielkie rzeczy, co potwierdził też Pan Jezus, mówiąc: Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny (Łk 16,10) – podkreśla o. Adam Szustak.

Reklama

Co znajdziesz w „Okruchach”

• 40 konkretnych pomysłów na wielkopostne ćwiczenia ducha i ciała
• 40 pretekstów do przemyślenia ważnych zagadnień, w kontekście własnego życia, relacji z ludźmi i z Bogiem
• 40 kroków ku Zmartwychwstaniu – ku świętowaniu tej tajemnicy podczas świąt paschalnych, ale i ku zmartwychwstaniu Życia Bożego w nas samych

To książka dla Ciebie, jeśli:

► szukasz sprawdzonych wskazówek na nawrócenie własnego serca,
► jesteś zwolennikiem krótkiej formy i zasady “mniej gadania, więcej robienia”,
► chcesz zbliżyć się do Boga, także obecnego w drugim człowieku.

Od Ciebie zależy, czy zechcesz spróbować w praktyce, jaki potencjał drzemie w małych odruchach serca, tych niby tylko “okruchach”. Może okazać się, że karmiąc nimi innych, dostaniemy o wiele więcej niż sami dajemy i że ktoś się z nich ucieszy jak z pięknie wypieczonego bochenka.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę