Nasze projekty

Scena 20: Któż jest moją matką?

Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką…? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką

Reklama

Scena z życia Maryi: 

„Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie”. Odpowiedział im: „Któż jest moją matką (…)?”. I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”.

(Mk 3,32–35)

Reklama

Scena z życia Magdy: 

Była już ubrana w suknię ślubną. Czekała sama w pokoju na przyszłego męża, choć obok krzątał się ojciec ze swoją drugą żoną. Jako panna młoda bardzo przypominała swoją rodzoną mamę. Ojciec oddalał się od niej nieświadomie, być może ze strachu, z tęsknoty za swoją pierwszą, ukochaną kobietą. Trudno powiedzieć, co było powodem jego dystansu do jedynej córki. Emocje brały górę, choć tego dnia to młodzi powinni być najważniejsi.

Samotne oczekiwanie w pokoju doprowadziło w końcu do łez. Nie miała już siły czekać. Uklękła przed obrazem Matki Bożej i zaczęła się modlić. Trwała tak na kolanach w białej sukni przez kilka minut. Prosiła Matkę Jezusa, by Ona była przy niej i by poczuła obecność swojej rodzonej matki. „Chociaż Ty bądź przy mnie i życz mi szczęścia” – mówiła cicho

W tym samym czasie, tak jakby Pan Bóg kierował wszystkim, niespodziewanie zjawił się w ich domu znajomy ksiądz. Przyjechał tylko zerknąć, jak wygląda panna młoda. Nie spodziewał się złych emocji, napięć. Po krótkiej rozmowie z ojcem poszedł do pokoju i widząc, jak klęczy w tej sukni i płacze, bez słowa podszedł, wyciągnął nad nią ręce, modlił się i błogosławił. „Wstań to jest Twój najważniejszy dzień! – powiedział. ‒ Pamiętaj, że dzisiaj jesteś tylko TY, Twój ukochany i Chrystus. Będziecie szczęśliwi!”. 

Reklama

Tej chwili nie zapomni nigdy. To była moc, której nie da się opisać – tak dzisiaj twierdzi, już jako mężatka i przyszła, szczęśliwa matka. Uroczystość zaślubin była radosna. Goście mówią, że najpiękniejsza. Wieczorem wspólnie już z mężem, pełna siły, w obecności wielu świadków, dziękowała ojcu, swojej drugiej matce i rodzicom męża, którzy następnego dnia prosili, by mówiła do nich „mamo”, „tato”. 

Modlitwa:

Maryjo, która tak bardzo byłaś posłuszna Bogu, że potrafiłaś schować się w cieniu swojego Syna, pomóż tym wszystkim kobietom, które zmagają się z różnymi przeżyciami, emocjami, a które też chcą pełnić wolę Boga, by potrafiły uciekać się do Ciebie i Ciebie naśladować. Pomóż nam wszystkim, byśmy w najtrudniejszych życiowych momentach nie zapomnieli uklęknąć przed Tobą i błagać.

Reklama

Scena 19: Zabrakło wina

Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie

 


       Scena 21: Obok Krzyża

A obok krzyża Jezusowego stały:

Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena      


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę