Nasze projekty

Włoska policja zidentyfikowała nadawcę koperty z kulami skierowanymi do papieża Franciszka

Włoska policja poinformowała, że zidentyfikowano nadawcę listu do papieża Franciszka zawierającego trzy kule. Jest nim Francuz, znany watykańskim służbom bezpieczeństwa.

fot. Anna Nygard/ Unpslash

Policja nie ujawniła nazwiska osoby, ale powiedziała 9 sierpnia, że ​​jest to obywatel francuski „znany już watykańskim bezpieczeństwu, z którym Carabinieri Mediolanu będą teraz koordynować, aby ocenić znaczenie gestu i jego możliwe niebezpieczeństwo”.

W tej chwili, według włoskiej agencji informacyjnej ANSA, „informacją, która najbardziej interesuje śledczych, jest wiedza, gdzie się znajduje, ponieważ informacja, czy był we Francji, czy na Placu Świętego Piotra w Rzymie, wzbudziłaby inny poziom niepokoju. „

Włoska policja pierwotnie ujawniła, że ​​w kopercie znajdowały się trzy sztuki 9-milimetrowej amunicji, takiej jak używana we flobertach, oraz wiadomość odnosząca się do operacji finansowych w Watykanie. Z nowego oświadczenia wynika, że ​​koperta zawierała również kopię depozytu o wartości 10 euro, ale nie wiadomo, w jakim celu i w jakich okolicznościach zostałaby ona wykonana.

Reklama
Reklama

Przesyłka, która nie miała adresu zwrotnego, ale była opatrzona francuską pieczątką, była zaadresowana do „Papieża, Watykanu, Placu św. Piotra w Rzymie”. Kierownik oddziału włoskiej poczty w mieście Peschiera Borromeo, około 11 mil na południowy wschód od Mediolanu, zaalarmował władze, gdy znalazł podejrzaną przesyłkę podczas sortowania w nocy 8 sierpnia

kw/CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę