Nasze projekty

Dziennikarz Andrea Tornielli przechodzi do watykańskiej Dykasterii

Związany z dziennikiem "La Stampa" znany włoski dziennikarz Andrea Tornielli został nominowany do funkcji dyrektora programowego watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji. Powołano również nowego redaktora naczelnego L'Osservatore Romano.

Andrea Tornielli obejmie nowo utworzone stanowisko powstałe w wyniku przeprowadzonej niedawno reformy Dykasterii ds. Komunikacji.

Dotychczasowy redaktor naczelny L’Osservatore Romano, prof.  Maria Vian został mianowany redaktorem seniorem, zaś funkcję redaktora naczelnego powierzono teraz Prof. Andrei Monda.

Andrea Tornielli urodził się w Chioggii 19 marca 1964 r. Dotychczas był związany z dziennikiem „La Stampa” i z projektem przez niego realizowanym – portalem „Vatican Insider”. Od 1996 do 2011 roku pracował w gazecie „Il Giornale”. Jest jednym z najbardziej cenionych watykanistów, autorem wielu książek o tematyce papieskiej, w tym wydanego 2 lata temu wywiadu-rzeki z papieżem Franciszkiem „Il nome di Dio è Misericordia” (Imieniem Boga jest Miłosierdzie). Mieszka częściowo w Mediolanie, częściowo w Rzymie, jest żonaty i ma troje dzieci.

Reklama

Prof. Andrea Monda, pisarz i eseista, urodził się 22 marca 1966 r. w Rzymie, jest żonaty i ma syna. Ukończył prawo na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie oraz studia religioznawcze na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Przez kilka lat pracował w Biurze Podatkowym w Rzymie. Od 2000 roku jest wykładowcą nauk religijnych. Od około dziesięciu lat prowadzi seminaria na temat chrześcijaństwa i literatury na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy; współpracuje z działami kulturalnymi różnych gazet, w tym Avvenire. Pisze recenzje na łamach jezuickiego czasopisma „La Civiltà Cattolica”.

 

ad, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite