Nasze projekty

Watykan z zadowoleniem przyjął informację o szczepieniach na COVID-19

Rozpoczynają się szczepienia przeciwko koronawirusowi. Informację o tym z zadowoleniem przyjął przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, arcybiskup Vincenzo Paglia.

To światełko w mrocznym tunelu – powiedział abp Paglia w rozmowie z włoską agencją Ansa. Zauważył jednocześnie, że jest to także moment „wielkiej odpowiedzialności”, gdyż – jak podkreślił papież Franciszek – szczepionka „musi być dostępna dla wszystkich i we wszystkich krajach”.

Na pytanie, czy sam podda się szczepieniu, abp Paglia odpowiedział: „bez wątpienia” dodając, że pragnie respektować przedstawione przez włoski rząd plany dotyczące kolejności zaszczepień.

W połowie grudnia agencja CNA, powołując się na słowa dyrektora ds. zdrowia i higieny Państwa Watykańskiego, dr Andrei Arcangelego podała, że szczepienia w Watykanie przeciwko COVID-19 rozpoczną się w styczniu. W pierwszych miesiącach 2021 roku ma zostać udostępniona mieszkańcom Watykanu, pracownikom i członkom ich rodzin powyżej 18 roku życia szczepionka opracowana przez firmę Pfizer.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TAKŻE: Od stycznia szczepienia przeciwko koronawirusowi w Watykanie

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę