Nasze projekty

Watykan: ponad 160 uczestników lutowego szczytu ws. ochrony dzieci

Ponad 160 osób weźmie udział w watykańskim spotkaniu na szczycie w sprawie ochrony dzieci przed nadużyciami seksualnymi w Kościele, jaki odbędzie się w dniach 21-24 lutego. Jego głównymi uczestnikami będą przewodniczący konferencji biskupich z całego świata.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin powiedział w wywiadzie dla katolickiej telewizji Tv2000, że „musimy zrobić wszystko, co możliwe, ale także co niemożliwe, by wyeliminować” zjawisko nadużyć. Podkreślił, że Kościół wiele już zrobił w tym kierunku, stopniowo uświadamiając sobie ten problem, jego niszczycielskie skutki w życiu ofiar i starając się reagować.

– Oczywiście, jesteśmy ludźmi i nie zawsze możemy osiągnąć doskonałe rezultaty, ale wierzę, że działamy z determinacją. Spotkanie, którego bardzo chciał papież, staje się kolejnym znakiem na tej drodze. Potwierdzeniem zaangażowania na rzecz ofiar i zwrócenia uwagi na to, by unikać jakiejkolwiek formy krycia [nadużyć – KAI], jak również tworzenia bezpiecznego środowiska – stwierdził kard. Parolin.

Portal Il Sismografo podaje, że w lutowym szczycie weźmie udział około 165 osób. Znajdzie się wśród nich 15 przedstawicieli katolickich Kościołów wschodnich, 113 przewodniczących konferencji biskupich (35 z Afryki, 25 z obu Ameryk, 17 z Azji, 32 z Europy i 4 z Oceanii), 4 członków komitetu organizacyjnego spotkania, 6 przełożonych Sekretariatu Stanu, 6 prefektów kongregacji kurii rzymskiej, 2 przedstawicieli unii przełożonych generalnych męskich i żeńskich, 2 ekspertki, 9 członków Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich oraz kilka ofiar nadużyć, popełnionych przez duchownych.

Reklama

KAI/ad

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite