Nasze projekty

Watykan: Polacy członkami dykasterii

Papież Franciszek mianował w sobotę 6 października nowych członków dykasterii watykańskich. W gronie tym są również Polacy.

Papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski został członkiem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, natomiast członkami Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia zostało małżeństwo Piotr i Aleksandra Bonarek z Krakowa. Obydwoje są pracownikami naukowymi: Piotr – wydziału biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś Aleksandra Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Dr Piotr Bonarek w listopadzie 2006 roku uzyskał stopień doktora nauk biologicznych w zakresie biochemii. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół struktury i dynamiki makrocząsteczek: białek i kwasów nukleinowych.

Dr Aleksandra Brzemia-Bonarek jest adiunktem Wydziału Prawa Kanonicznego, gdzie m.in. ma wykłady z prawa procesowego, prowadzi projekt badawczy nt. Odkrywanie prawdy obiektywnej w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Ponadto od 2010 r. jest obrońcą węzła małżeńskiego w Sądzie Metropolitalnym w Krakowie.

Reklama
Reklama

awo/KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite