Nasze projekty

Watykan: papieska Msza na cmentarzu bez udziału wiernych

W Dzień Zaduszny 2 listopada papież Franciszek odprawi Mszę św. na Campo Santo Teutonico, niewielkim zabytkowym cmentarzu, znajdujący się między bazyliką Świętego Piotra a aulą Pawła VI. Eucharystia będzie sprawowana "w formie ściśle prywatnej, bez udziału wiernych", jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież odprawi Mszę św. za wiernych zmarłych 2 listopada o godz. 16.00. Natomiast 5 listopada o godz. 11.00 przy „ołtarzu katedry” w bazylice watykańskiej Franciszek będzie sprawował Eucharystię za kardynałów i biskupów zmarłych w ciągu minionego roku – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Modlitwa za zmarłych bez lub z ograniczoną liczbą wiernych

Msza św. na cmentarzu na Campo Santo Teutonico będzie sprawowana „w formie ściśle prywatnej, bez udziału wiernych”. Po jej zakończeniu Franciszek uda się do grot watykańskich, aby uczcić pamięć zmarłych papieży.

Reklama

Na Eucharystii w czwartek 5 listopada o godz. 11.00 za zmarłych kardynałów i biskupów liczba wiernych będzie bardzo ograniczona. Zostaną oni wskazani „według metod stosowanych w minionych miesiącach, zgodnie z przewidzianymi środkami ochronnymi i o ile nie wystąpią zmiany wynikające z sytuacji zdrowotnej”.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite